Bahamy pozwolą obywatelom płacić podatki cyfrowymi aktywami | Wiadomości | CrypS.

Bahamy pozwolą obywatelom płacić podatki cyfrowymi aktywami

Maciej Żerelik
bahamy opracują swoje cbdc

Rząd Bahamów umożliwi obywatelom Bahamów płacenie podatków za pomocą aktywów cyfrowych. Tak wynika z białej księgi, która przedstawia strategię kraju w zakresie aktywów cyfrowych do 2026 roku.


Rząd zacznie również umożliwiać Bahamczykom dostęp do aktywów cyfrowych za pomocą tzw. sand dolara, cyfrowej waluty emitowanej przez bank centralny, która zadebiutowała w 2020 roku. Premier kraju Philip Davis powiedział:

Mamy wizję przekształcenia Bahamów w wiodący ośrodek aktywów cyfrowych na Karaibach.

Wydanie białej księgi następuje na tydzień przed konferencją Crypto Bahamas, która zostanie zorganizowana przez giełdę kryptowalut FTX. Wśród gości znajdą się były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton oraz rozgrywający National Football League Tom Brady.

Firma FTX przeniosła swoją siedzibę na Bahamy we wrześniu ubiegłego roku, a dyrektor generalny Sam Bankman-Fried przypisał to posunięcie „postępowej i przyszłościowej ustawie kryptowalutowej”, która regulowałaby branżę w tym kraju.

Karta do obsługi sand dolara

W lutym 2021 roku, bank centralny Bahamów nawiązał współpracę z globalnym gigantem płatniczym Mastercard i lokalnym startupem Island Pay. Wspólnie stworzyli kartę, która obsługuje cyfrową walutę banku centralnego – Sand Dollar. Karta ta działa w ramach  programu od Mastercard i Island Pay. Produkt pozwala użytkownikom na konwersję cyfrowej waluty na tradycyjne dolary bahamskie oraz płacenie za towary i usługi i jest akceptowana w całym regionie Karaibów i innych miejscach obsługujących sieć Mastercard.

bahamy opracują swoje cbdcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.