Babel Finance zatrudnia partnera prawnego Celsius i Voyager do restrukturyzacji | Wiadomości | CrypS.

Babel Finance zatrudnia partnera prawnego Celsius i Voyager do restrukturyzacji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

Jeden z największych azjatyckich pożyczkodawców kryptowalut, Babel Finance, zaangażował kancelarię prawną Kirkland & Ellis, aby doradzała przy jego restrukturyzacji. Takie informacje podał Bloomberg, powołując się na własne źródła.


Współzałożyciel Babel, Flex Yang, który ustąpił ze stanowiska w zeszłym roku, wrócił do firmy z Hongkongu, aby nadzorować proces.

Kirkland & Ellis zaangażował się także w restrukturyzację pogrążonej w kryzysie platformy Celsius Network oraz brokera Voyager Digital. Kancelaria, zatrudniająca około 2600 specjalistów, jest uważana za lidera w swojej dziedzinie – odzyskiwaniu odszkodowań.

lista firm prwaniczych

Babel zaangażował wcześniej firmę świadczącą usługi finansowe Hulihan Lokey do zbadania możliwości restrukturyzacji.

W czerwcu firma poinformowała, że zawiesiła płatności i wycofała środki z własnych produktów z powodu braku płynności.

Babel później zaprzeczył doniesieniom o niewypłacalności i powiedział, że osiągnął “wstępne porozumienia”, aby spłacić niektóre ze swoich długów.

W maju firma zamknęła rundę finansowania Serii B o wartości 80 mln USD przy wycenie 2 mld USD.

Celsius składa wniosek o upadłość

Zaledwie tydzień temu upadłość ogłosił krypto pożyczkodawca – Celsius. Grupa rozpoczęła dobrowolne postępowanie upadłościowe na podstawie art. 11. Chce w ten sposób uzyskać ochronę prawną, ponieważ dąży do ustabilizowania swej działalności i restrukturyzacji. Firma twierdzi, że dostępne zasoby gotówki w wysokości 167 mln USD zapewniają wystarczającą płynność, która umożliwi przeprowadzenie niektórych operacji w ramach tego procesu. Alex Mashinsky, współzałożyciel i szef Celsiusa powiedział w oświadczeniu:

To właściwa decyzja dla naszej społeczności i firmy. Jestem przekonany, że kiedy w przyszłości spojrzymy wstecz na historię Celsiusa, uznamy to za moment przełomowy.

Celsius, który w pewnym momencie oferował zyski w wysokości prawie 20% od depozytów kryptowalutowych, w ubiegłym miesiącu zamroził wypłaty klientów, swapy i transfery, ponieważ firma znalazła się pod dużą presją w wyniku spadku cen cyfrowych aktywów.

Problemy Celsiusa były dużym ciosem dla branży pożyczek kryptowalutowych i wywarły wpływ na wiele podmiotów.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.