Dlaczego warto kupować NFT na rynku Binance NFT? | CrypS.

Dlaczego warto kupować NFT na rynku Binance NFT?

3 min
Redakcja

binance nft Binance

Nisza NFT w ostatnim czasie przeżywa ogromny rozkwit. Na rynku pojawiło się więc wiele platform umożliwiających ich sprzedaż oraz kupno. Jedną z nich jest rynek Binance NFT (link) od największej na świecie giełdy kryptowalut – Binance. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy czym jest Binance NFT oraz dlaczego ma ona ogromną przewagę nad konkurencją. Tak więc zaczynamy!

Co to jest Binance NFT?

Zanim przejdziemy do tego, dlaczego warto korzystać z Binance NFT, odpowiedzmy sobie na fundamentalne pytanie – czym tak w ogóle jest rynek Binance NFT?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie i większość osób właśnie z tym ją kojarzy. Jednak nie jest to jedynie giełda, lecz cały ekosystem, w którego skład wchodzi ogromna ilość różnych produktów. Jednym z nich jest właśnie Binance NFT.

Rynek Binance NFT jest scentralizowaną platformą, na której można sprzedawać, kupować i tworzyć niewymienne tokeny. Warto tutaj zwrócić uwagę na termin “scentralizowana”. W przeciwieństwie do wielu innych konkurencyjnych projektów, Binance oferuje swoim użytkownikom możliwość handlu NFT w sposób scentralizowany. Oznacza to, że muszą oni najpierw przejść przez weryfikację “Know Your Customers” (innymi słowy, weryfikację tożsamości). I choć mogłoby się wydawać, że fakt ten jest sprzeczny z całą ideą cyfrowych aktywów, wiążą się z nim również pewne korzyści.

Po pierwsze, Binance jest w stanie wyeliminować ogromną liczbę oszustów. Nikt bowiem nie jest anonimowy – każdy twórca, nabywca i sprzedawca konkretnego NFT przed rozpoczęciem handlu musi przedłożyć giełdzie dokumenty potwierdzające jego tożsamość. Oznacza to, że możesz czuć się dużo bezpieczniej i pewniej.

Po drugie, scentralizowany charakter rynku Binance NFT pozwala mu oferować najniższe opłaty przy największej płynności. Oba te aspekty są niezwykle ważne dla każdego, kto planuje handlować NFT z zamiarem osiągnięcia zysku, lub po prostu chce uniknąć wysokich opłat za gaz, znanych z sieci Ethereum.

Dlaczego warto kupować NFT na rynku Binance NFT?

Od czasu manii NFT z 2021 roku, na rynku pojawiło się wiele miejsc, które pozwalają handlować niewymiennymi tokenami. Jednak Binance NFT, choć powstało niedawno, wyróżnia się na tle konkurencji z wielu różnych powodów. Oto one:

  • Łatwość użycia – Binance oferuje intuicyjną platformę, z obsługą której powinien poradzić sobie nawet laik. Co więcej, firma posiada własną akademię, w której wyjaśnia każdy proces krok po kroku.
  • Bezpieczeństwo – Binance posiada wykfalifikowany zespół ds. bezpieczeństwa. Co więcej, wymaga od swoich użytkowników przejścia weryfikacji KYC. To zapewnia, że transakcje nie są przeprowadzane w sposób anonimowy, tak jak na innych rynkach. Jakby tego było mało, platforma dostarcza wszelkie podstawowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak np. 2FA.
  • Tylko sprawdzone projekty – Binance NFT zapewnia, że wystawiane projekty spełniają najwyższe standardy. Każdy z nich musi bowiem przejść rygorystyczny proces weryfikacji.
  • Niskie opłaty – Binance ustaliło jedną, stałą opłatę za każdą transakcję przeprowadzoną na Binance NFT. Jest ona bardzo niska w porównaniu do konkurencji i wynosi zaledwie 1%. Inne platformy pobierają nawet do 7,5%. Co więcej, sprzedawcy muszą zapłacić oryginalnemu twórcy zaledwie 1% opłaty licencyjnej.
  • Największa giełda kryptowalut – Binance to największa giełda kryptowalut, która posiada ponad 60 milionów użytkowników w ponad 180 krajach. Dzięki temu oferuje największą płynność i wolumen.
  • Łatwe wpłaty z sieci ETH i BSC – Posiadacze NFT mogą deponować swoje niewymienne tokeny nie tylko za pomocą sieci Binance Smart Chain. Binance obsługuje także NFT zmintowane na blockchainie Ethereum.
  • Jeden ekosystem – Binance to ogromny ekosystem, na który składa się wiele produktów i usług. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą zakładać nowego konta, aby korzystać z Binance NFT – wystarczy im ich pierwotne konto na giełdzie.
  • Szeroka gama różnych NFT i ranking – Binance oferuje NFT z różnych branż. Od cyfrowej sztuki, poprzez gaming, sport, e-sport, a kończąc na rozrywce i tokenach premium. Co więcej, Binance NFT na stronie głównej wyświetla ranking artystów i kolekcji. Dzięki temu twórcy mogą zyskać więcej klientów, a kolekcjonerzy nie mają problemu ze znalezieniem popularnych tokenów oraz wyceną ich wartość.
  • Łatwa konwersja tokenów – Użytkownicy Binance mogą z łatwością zamienić zyski z NFT na jedną z setek kryptowalut obsługiwanych przez ekosystem Binance.

Podsumowanie

Binance NFT to jedna z najlepszych platform do handlu niewymiennymi tokenami. Oprócz łatwości użytkowania, oferuje ona znacznie lepsze warunki niż konkurencja. Co więcej, generuje wartość nie tylko dla twórców, ale także dla kolekcjonerów. Nie ma więc co zwlekać. Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta Binance, załóż je tutaj.

binance nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.