Apple zabezpiecza prawa do książki o upadku FTX i Samie Bankmanie-Friedzie | Wiadomości | CrypS.

Apple zabezpiecza prawa do książki o upadku FTX i Samie Bankmanie-Friedzie

ftx sam bankman fried ftt token

Apple, firma o kapitalizacji rynkowej zbliżającej się do 3 bilionów dolarów, nabyła prawa do nadchodzącej książki o Samie Bankmanie-Friedzie, założycielu upadłego giganta kryptowalut, giełdy FTX.


Książka ta ma być jednym z wielu materiałów dokumentalnych, w tym serii telewizyjnych, które mają być wydane na temat Bankmana-Frieda i jego byłego imperium.

Upadek FTX i jego wpływ na branżę

FTX, kiedyś dominująca siła w branży kryptowalut, doświadczyła spektakularnego upadku w drugiej połowie 2022 roku, co spowodowało ogromne straty dla tysięcy inwestorów. Sam Bankman-Fried, który był uznawany za jedną z najjaśniejszych gwiazd w branży, znalazł się w centrum kontrowersji i oskarżeń o oszustwa. Oficjalna sprawa sądowa przeciwko Bankman-Friedowi ma się rozpocząć 3 października. Co ciekawe, tego samego dnia ma się ukazać książka Michaela Lewisa o SBF, zatytułowana “Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon“.

Wojna o prawa do książki

Prawa do książki były przedmiotem intensywnej wojny licytacyjnej, z której jako zwycięzca wyszło Apple, oferując 5 milionów dolarów. Jest to suma opisana jako “bezprecedensowa” w kontekście nieopublikowanej jeszcze książki. Literatura ma się skupić na burzliwym roku w życiu Bankman-Frieda, opisując jego rozwój, upadek, aresztowanie i ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. Były szef FTX został aresztowany na Bahamach i później przetransportowany do USA. Po wpłaceniu kaucji w wysokości 250 milionów dolarów, spędził kilka miesięcy w domu swoich rodziców, zanim został ponownie wysłany za kratki.

Warunki więzienne i osobiste przeżycia

Bankman-Fried trafił do jednego z najbardziej przerażających więzień w USA, z przeludnieniem i trudnymi warunkami. Jego bycie weganinem również wpłynęło na jego doświadczenia w więzieniu, gdzie, jak mówią jego prawnicy:

Był zmuszony przetrwać na diecie składającej się głównie z chleba i soli.

Podsumowanie

Nabycie praw do książki o Samie Bankman-Friedzie przez Apple podkreśla zainteresowanie medialne i publiczne wokół upadku FTX i jego założyciela. Zbieżność daty wydania książki z rozpoczęciem procesu sądowego dodaje intrygi do już i tak kontrowersyjnej historii.

ftx sam bankman fried ftt tokenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.