Apple póki co nie wejdzie w metaverse | Wiadomości | CrypS.

Apple póki co nie wejdzie w metaverse

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
metave

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiło się wiele plotek, że Apple może do końca roku wprowadzić na rynek kilka produktów, które będą testować metaverse. Wygląda jednak na to, że firma nie ma zamiaru iść w ślady Facebooka i Microsoftu.

Według Marka Gurmana, znanego dziennikarza finansowego specjalizującego się w technologiach, firma kierowana przez Tima Cooka nie jest zainteresowana wejściem w biznes metaverse.

Jak podaje Bloomberg, Apple od miesięcy boryka się z odpływem swoich najlepszych programistów. Odchodzą oni, ponieważ otrzymują lepsze propozycje od firm pracujących nad wirtualną rzeczywistością, zwłaszcza od Meta. Jak twierdzi agencja medialna, firma próbuje się ratować podnosząc pensje i oferując różne premie.

Według Wall Street Journal, problem dotyczy także Microsoftu, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy stracił na rzecz Meta około 100 inżynierów.

Najwyższe kierownictwo Apple zaprzeczyło dwa dni temu, że nowe słuchawki, które pojawią się na rynku w pierwszej połowie 2022 roku, będą miały cokolwiek wspólnego z metaverse. Z oświadczenia spółki wynika, że urządzenia te miałyby oferować użytkownikom doświadczenia związane z “eksplozją gier, komunikacji i konsumpcji treści”.

Według ekspertów, decyzja Apple jest związana z kosztami, które według CEO Tima Cooka są obecnie niewspółmierne do obecnej działalności firmy.

metavereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.