Amerykańskie władze skonfiskowały już 2,2 mld USD w bitcoinach | Wiadomości | CrypS.

Amerykańskie władze skonfiskowały już 2,2 mld USD w bitcoinach

Mariusz Przepiórka
giełdy kryptowalut chcą skorzystać na trendzie defi

Wartość bitcoinów skonfiskowanych przez władze Stanów Zjednoczonych przekroczyła kwotę 2,2 mld USD. Taką informację na swoim koncie twitterowym podał analityk kryptowalutowy Kevin Rooke. Jego zdaniem, z początkiem roku 2021 suma bitcoinów pozostających pod kontrolą amerykańskich władz osiągnęła 69 814 BTC (2,24 mld USD po kursie 32 122 USD za BTC).

Do ostatniej konfiskaty bitcoinów doszło już w styczniu 2021 roku, kiedy to kalifornijski sąd wydał decyzję o przejęciu 391 BTC wartych obecnie około 12,5 mln USD. Kevin Rooke wskazuje, że to największa konfiskata bitcoinów od czasu przejęcia 69 370 BTC z darknetowego rynku Silk Road, do którego doszło w listopadzie 2020.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób amerykańskie władze pozbędą się niedawno skonfiskowanych kryptowalut. Przykładowo, na początku ubiegłego roku Biuro Szeryfa Federalnego zorganizowało aukcję, na której sprzedało ponad 4000 BTC w partiach o wartości do 2500 BTC. Pierwsza tego typu aukcja odbyła się 27 czerwca 2014. Wówczas kupcem kryptowalut był znany zwolennik rynku kryptowalutowego Tim Draper, który pozyskał 29 657 BTC za kwotę 18,7 mln USD.

Państwa coraz częściej przejmują kryptowaluty

Władze państw często pozbywają się kryptowalut poprzez aukcje. Inną drogę wybrała jednak Finlandia, która według doniesień medialnych posiada BTC o wartości ponad 16,2 mln USD. Władze tego kraju nie chcą pozbywać się kryptowalut w drodze aukcji, ponieważ obawiają się, że w ten sposób mogą one ponownie trafić w ręce przestępców. W listopadzie 2020 firma analityczna Chainalysis poinformowała o planach uruchomienia projektu, którego celem jest pomoc rządowym agencjom w przechowywaniu i sprzedaży skonfiskowanych kryptowalut. Zdaniem Chainalysis, zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz większe.

giełdy kryptowalut chcą skorzystać na trendzie defireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.