Amerykańscy urzędnicy mają obowiązek zgłosić posiadane NFT | Wiadomości | CrypS.

Amerykańscy urzędnicy mają obowiązek zgłosić posiadane NFT

Anna Sutowicz
OGE NFT

Amerykańskie Biuro Etyki Rządu (OGE) twierdzi, że informacje o posiadaniu NFT przez pracowników rządowych powinny być upublicznione.


Z uwagi na rosnące zainteresowanie światem niewymiennych tokenów (NFT) Amerykańskie Biuro Etyki Rządu (OGE), określiło zasady dotyczące monitorowania aktywności na rynku tokenów niewymiennych. Opublikowano poradnik prawny dla urzędników państwowych, którzy w swoim bilansie mają NFT. OGE wskazuje, by zgłaszali oni w składanych sprawozdaniach finansowych transakcje NFT przekraczające 1000 USD.

NFT jako przedmiot gospodarstwa domowego

Amerykańskie Biuro Etyki Rządu nalega, aby niewymienne tokeny były papierami wartościowymi, a zatem informacje na temat posiadania NFT przez pracowników rządowych powinny zostać upublicznione. Jednak w opinii urzędu, jeżeli nie używają kolekcjonerskich tokenów do zarabiania i inwestowania kapitału, to nie ma potrzeby uwzględniania informacji o własności NFT w sprawozdaniach finansowych. W takiej sytuacji, NFT traktowane jest jako przedmiot gospodarstwa domowego.

Jednakże, żeby zapewnić przejrzystość deklaracji, załączono listę siedmiu punktów, po przeczytaniu których można zrozumieć, jak kolekcjonerskie żetony – papiery wartościowe – różnią się od NFT jako przedmiotów gospodarstwa domowego. Pojawiają się takie pytania jak:

  • „Czy to NFT jest rzadkie?”
  • „Kupiłeś NFT w nadziei, że jego cena wzrośnie?”
  • „Za ile kupiłeś żetony kolekcji?”

Amerykańscy ustawodawcy już od dawna informują Komisję Finansową o środkach na saldzie portfeli kryptowalutowych.

Czym dokładnie jest NFT?

NFT to zasadniczo unikatowa reprezentacja zasobu lub towaru w postaci wirtualnego tokena. Poprzez kryptografię pomagają w weryfikowalnym udowodnieniu własności i autentyczności danego zasobu, np. bilet lotniczy w samolocie każdy posiada taki sam, ale są one wydawane personalnie.

Zainteresował Cię temat niewymiennych tokenów NFT? Przeczytaj nasz artykuł: Czym są dzieła sztuki oparte o NFT?

OGE NFT
reklama
reklama