Akcje Coinbase spadają najniżej w historii | Wiadomości | CrypS.

Akcje Coinbase spadają najniżej w historii

Redakcja
Coinbase i SEC zawiadomienie Wells

Akcje giełdy Coinbase w dniu 21 listopada spadły do rekordowo niskiego poziomu. Inwestorzy zareagowali na pogarszające się warunki na rynku aktywów cyfrowych i wzrost nieufności do scentralizowanych platform spowodowany upadkiem FTX.


Najniższy poziom wyniósł 40,61 USD. W dniu dzisiejszym miało miejsce odbicie i COIN oscylują w okolicach 45 dolarów. . Długoterminowi inwestorzy Coinbase stracili od początku roku ponad 80% na swojej inwestycji.

Zarząd giełdy zdystansował się od upadłego konkurenta. Poprosił klientów o “zaufanie”. Argumentował to ścisłą zgodnością z amerykańskimi wymogami regulacyjnymi oraz brakiem podobnych praktyk, które doprowadziły do upadku FTX.

Brak powiązań z FTX i Alameda

8 listopada firma podała we wpisie na blogu, że nie posiada kłopotów z giełdą, a na rachunkach transakcyjnych klientów ma 15 milionów dolarów. Z kolei jej pozycja w gotówce i ekwiwalentach wynosi 5,6 miliarda dolarów. Przedstawiciele platformy wskazywali również na brak powiązań z FTX i Alameda Research.

Dzień później CEO Coinbase Brian Armstrong wykluczył wpływ kryzysu FTX na kierowaną przez niego giełdę. Tego samego dnia ujawniono, że należąca do ARK Invest Katie Wood ponownie zaczęła kupować akcje spółki.

Amerykańska giełda odnotowała stratę netto w wysokości 545 milionów dolarów w trzecim kwartale, w porównaniu do 1,1 miliarda dolarów w poprzednim okresie. Przychody z opłat transakcyjnych spadły o 44%.

Coinbase i SEC zawiadomienie Wellsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.