AI, obliczenia kwantowe i blockchain - 3 osiągnięcia XXI wieku | Wiadomości | CrypS.

AI, obliczenia kwantowe i blockchain – 3 osiągnięcia XXI wieku

Dawid Kucharczyk
charles hoskinson

Charles Hoskinson, założyciel sieci Cardano (ADA), wypowiedział się ostatnio na temat kilku najważniejszych osiągnięć XXI wieku. Według niego, co najmniej kilka z nich może w przyszłości na zawsze zmienić ludzkość.


Sztuczna inteligencja i obliczenia kwantowe

Nie jest do końca zaskoczeniem, że sztuczna inteligencja (AI) znajduje się na liście Hoskinsona. Zwłaszcza dziś, świat tętni życiem dzięki temu wynalazkowi. Według programisty, AI może zapewnić wykładniczy wzrost technologii w najbliższej przyszłości.

Supermocą tego drugiego mózgu jest to, że ma dostęp do internetu, a także jest rekurencyjny. Oznacza to, że sam się szkoli, więc GPT-4 szkoli GPT-5, a GPT-5 szkoli GPT-6, i za każdym razem, gdy to robi, zyskuje wykładnicze możliwości. Masz wykładniczo rosnącą technologię, która może tworzyć nową wiedzę i nowe spostrzeżenia.

Hoskinson uważa, że nadejście obliczeń kwantowych może również katapultować ludzkość na nowe wyżyny. Szczególnie jeśli w końcu połączy się tę pionierską technologię z AI. Zdaniem założyciela Cardano możliwości są nieskończone.

Technologia Blockchain

Oczywiście lista nie była by kompletna bez dołączenia do niej również blockchaina, co zrobił Hoskinson. Według niego poprzednie technologie są w stanie stworzyć “nowy porządek świata”, ale ten porządek świata będzie musiał być zaopatrzony w zasady. W tym właśnie miejscu pojawia się technologia blockchain:

Więc naprawdę nie ma braku zgodności i karania, gdzie i kiedy można robić takie rzeczy. I to jest supermoc technologii blockchain – żyje ona w tej przestrzeni syntetycznego prawa naturalnego, gdzie może wziąć rzeczy, które chcielibyśmy mieć, zakodować je w odpowiedni sposób, a następnie nagle uczynić te rzeczy niezmiennymi.

Hoskinson nie powiedział, jak chciałby, aby jego sieć Cardano wpasowała się w to wszystko. Bez wątpienia będzie miał jednak nadzieję, że odegra ona ważną rolę w przyszłości całej ludzkości w XXI wieku.

charles hoskinsonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.