Admin Deepdotweb zaprzecza, że udostępniał nielegalne treści | Wiadomości | CrypS.

Admin Deepdotweb zaprzecza, że udostępniał nielegalne treści

Mariusz Przepiórka
hackerzy wykorzystywali youtube do cryptojackingu

Przebywający we francuskim więzieniu Tal Prihar, administrator strony internetowej Deepdotweb twierdzi, że zarzuty, jakoby udostępniał materiały związane z Dark Web, na czym miał zarobić 8000 BTC (ok. 15,5 mln USD), są bezpodstawne.

Wcześniej w tym roku policja aresztowała kilka osób prowadzących portal Deepdotweb, na którym znajdowały się m.in. spisy rynków dostępnych w Dark Web wraz z recenzjami. Strona zawierała również informacje związane z usługami schowanymi w sieci Tor, wywiady z ważnymi deweloperami Dark Web oraz doniesienia o policyjnych nalotach na nielegalne rynki. Wśród zatrzymanych był właśnie Tal Prihar, któremu amerykańskie władze zarzucają m.in. przyjęcie 15,5 mln USD w zamian za polecanie nielegalnych linków setkom tysięcy klientów.

Zatrzymany obywatel Izraela utrzymuje jednak, że Deepdotweb był jedynie portalem, na którym użytkownicy Dark Web mogli znaleźć informacje pomagające im w podejmowaniu decyzji i ostrzegające przed potencjalnymi zagrożeniami. Prihar zapewnia również, że prowadzona przez niego strona zarabiała na legalnych usługach, m.in. reklamach internetowych kasyn i salonów gier oraz giełd kryptowalutowych, a od wszystkich zarobionych w ten sposób środków uczciwie zapłacił należny podatek.

hackerzy wykorzystywali youtube do cryptojackingu
reklama
reklama