Admin Deepdotweb zaprzecza, że udostępniał nielegalne treści | Wiadomości | CrypS.

Admin Deepdotweb zaprzecza, że udostępniał nielegalne treści

Redaktor: Albert Czajkowski
hacker

Przebywający we francuskim więzieniu Tal Prihar, administrator strony internetowej Deepdotweb twierdzi, że zarzuty, jakoby udostępniał materiały związane z Dark Web, na czym miał zarobić 8000 BTC (ok. 15,5 mln USD), są bezpodstawne.

Wcześniej w tym roku policja aresztowała kilka osób prowadzących portal Deepdotweb, na którym znajdowały się m.in. spisy rynków dostępnych w Dark Web wraz z recenzjami. Strona zawierała również informacje związane z usługami schowanymi w sieci Tor, wywiady z ważnymi deweloperami Dark Web oraz doniesienia o policyjnych nalotach na nielegalne rynki. Wśród zatrzymanych był właśnie Tal Prihar, któremu amerykańskie władze zarzucają m.in. przyjęcie 15,5 mln USD w zamian za polecanie nielegalnych linków setkom tysięcy klientów.

Zatrzymany obywatel Izraela utrzymuje jednak, że Deepdotweb był jedynie portalem, na którym użytkownicy Dark Web mogli znaleźć informacje pomagające im w podejmowaniu decyzji i ostrzegające przed potencjalnymi zagrożeniami. Prihar zapewnia również, że prowadzona przez niego strona zarabiała na legalnych usługach, m.in. reklamach internetowych kasyn i salonów gier oraz giełd kryptowalutowych, a od wszystkich zarobionych w ten sposób środków uczciwie zapłacił należny podatek.

hackerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.