Adam Back: Ethereum to piramida finansowa | Wiadomości | CrypS.

Adam Back: Ethereum to piramida finansowa

Mariusz Przepiórka
ethereum

Prezes Blockstream Adam Back porównał eter i inne kryptowaluty do piramidy finansowej. Swymi przemyśleniami podzielił się na Twitterze, czym wywołał ostrą reakcję społeczności kryptowalutowej.

Bitconnect, Charles Ponzi, Ethereum, Onecoin, Cardano, Ripple, Bernie Madoff, Stellar, Dan Larmer. Moim zdaniem wszystko jest do siebie podobne” – napisał Back. Charles Ponzi i Bernie Madoff to dwaj najsłynniejsi twórcy piramid finansowych, z kolei Bitconnect i OneCoin to znane projekty kryptowalutowe, które okazały się piramidami finansowymi. Back porównał je do altcoinów takich jak Ethereum, Ripple i Stellar. Dan Larmer to prawdopodobnie Dan Larimer, twórca Bitshares i Steem.

Tweet Backa pojawił się w trakcie wymiany zdań z dziennikarką telewizyjną Layah Heilpern. Heilpern zapytała go, czy uważa, że ETH to oszustwo, czy też wnosi jakąś wartość w zakresie DApps. Back odpowiedział krótko, że przy 70% wydobytej puli można się jedynie zastanawiać co jest większym oszustwem, Ripple czy ETH. Do rozmowy włączył się współzałożyciel sieci Ethereum Witalik Buterin, który określił słowa Back mianem „starej, zużytej propagandy”.

Fani BTC atakują ETH

To nie pierwszy raz, gdy twórca HashCash atakuje ETH. W innej wymianie tweetów, do której doszło w listopadzie ubiegłego roku Back porównał ETH do niedziałającego już startupu biotechnologicznego Theranos, który stworzył fałszywą aparaturę medyczną. Back uzasadniał swą opinię tym, że kierownictwo posunęło się zbyt daleko w reklamowaniu swego urządzenia, podczas gdy jego poziom techniczny znacząco odbiegał od standardów. Dodał wówczas, że Theranos jest „niesamowicie podobny do Ethereum”.

Adam Back od dawna jest znany jako wierny fan bitcoina. Kilka razy był też łączony z twórcą bitcoina Satoshim Nakamoto. Wzmożenie miłośników bitcoina można tłumaczyć ostatnim wzrostem ceny ETH związanej z projektem DeFi. Od początku bieżącego roku wartość ETH podwoiła się, tymczasem bitcoin zanotował tylko nieznaczny wzrost.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.