CEO Mara – Fred Thiel – ma ważną radę dla inwestorów bitcoina

W tym poście:
Bitcoin
0.01%

Dyrektor generalny MARA, Fred Thiel, twierdzi, że to dobry moment na zakup BTC. Dlaczego? Chodzi o pewne charakterystyczne zjawisko dot. kryptowaluty.


  • CEO MARA uważa, że warto nadal inwestować w BTC.
  • Chodzi o to, że kurs kryptowaluty zachowuje się w szczególny sposób – na rynku obowiązuje cykliczność.
  • MARA hodluje BTC, podążając śladami MicroStrategy.

CEO MARA sugeruje zakupy

Dyrektor generalny firmy z rynku miningu, MARA Holdings, Fred Thiel, uważa, że mali inwestorzy detaliczni powinni cyklicznie lokować kapitał w bitcoina. W wywiadzie dla FOX Business z 2 stycznia powiedział:

Moją rekomendacją, na przykład dla moich dzieci, jest to, aby co miesiąc inwestowały odrobinę w bitcoina i o nim zapomniały (…). W ciągu [kolejnych] dwóch, trzech, czterech lat [kurs] rośnie (…).

Dodał, że bitcoin drożeje średniorocznie 29%.

Chodziło mu w praktyce o cykliczność: przez kilkanaście lat istnienia kurs bitcoina głównie rósł. Na cztery lata zawsze przypada jeden rok bessy. Teoretycznie wystarczy o tym pamiętać i w ten sposób przez lata pomnażać kapitał. W praktyce nie jest to jednak oczywiście tak proste.

Co napędzi hossę?

Thiel wskazał też na kilka czynników, które mogą spowodować wzrost ceny bitcoina w 2025 r.

Nie był oryginalny, wskazał na potencjalne powstanie rezerwy strategicznej bitcoina w Stanach Zjednoczonych, zwiększoną adopcję ze strony instytucji (szczególnie za pośrednictwem spotowych ETF-ów) i przyjaźniejsze środowisko regulacyjne, które może stworzyć nowa administracja Donalda Trumpa.

Warto dodać, że MARA stosuje strategię swojego CEO – planuje hodlować BTC przez lata.

W lipcu postanowiła zatrzymać wszystkie nowowykopane bitcoiny. Tym samym podąża śladami Michaela Saylora i jego MicroStrategy.

Obecnie spółka Thiela posiada drugie co do wielkości zasoby bitcoinów (mowa o grupie spółek, które są notowane publicznie).

Ma 44 394 bitcoiny, warte 4,3 miliarda USD. Jedynie MicroStrategy ze swoimi 446 400 BTC jest w tym rankingu wyżej.

Jak na razie rynek detaliczny idzie raczej śladami Saylora i Thiela. Ten pierwszy zapytał followersów na X, czy zakończą 2025 mając większą ilość bitcoinów, niż mieli na początku? Ok. 78% zaznaczyło opcję „tak”. Tylko 22,3% „nie”


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->