Bessa to się już kończy, a nie zaczyna? CEO Bitwise wskazuje na niezaprzeczalne fakty

Hossa na bitcoina

Rynek kryptowalut pozostaje mocno podzielony w kwestii tego, czy znajdujemy się wciąż na etapie byka, a może już nadszedł czas, gdzie to niedźwiedzie przejmują dominację i prędko się to nie zmieni. Prezes giganta z tego sektora pozostaje optymistą i wskazuje na czynniki, które dają nadzieję na kolejne wzrosty. 


  • Hunter Horsley jest przekonany, że okres trwających korekt na rynku kryptowalut dobiega końca.
  • CEO Bitwise zaleca wszystkim porzucenie myślenia o czteroletnich cyklach, bowiem rynek jest już diametralnie inny.
  • Wskazał na kwestię ETF-ów spot oraz zmianach władzy w USA, gdzie obecny rząd wspiera kryptowaluty, a nie zwalcza.

Porzućcie stary schemat!

Wiara w cykliczność bitcoina jest dziś trochę jak przekonanie, że samo wyspowiadanie się u księdza naprawi szkody, jakie wyrządziliśmy bliźniemu.

Opieranie swoich prognoz na podstawie wpływu halvingu na ten rynek straciło swój sens, a orędownicy tego twierdzenia mają solidne argumenty na podparcie swoich racji.

Do osób, które sprzeciwiają się narracji dot. nadejścia kolejnej bessy z racji liczby dni, jakie upłynęły od ostatniej redukcji podaży nowych bitcoinów na rynku, należy między innymi Hunter Horsley, czyli dyrektor generalny Bitwise, który jest jednym z liderów pod względem zarządzania kryptowalutowymi funduszami.

W opublikowanym na X wpisie wskazał na kilka istotnych kwestii, które mają realny wpływ na to, co się dzieje na wykresie cenowym BTC, a wielu ludzi jakby nie zwraca na to uwagę.

Horsley uważa, że okres „sześciomiesięcznej bessy” dobiega końca, co zapewne odnosi się do tego, że kurs bitcoina znajduje się obecnie na najniższych poziomach od maja, czyli w okolicach 94 tys. dolarów.

Wykres cenowy BTC na giełdzie Bitstamp. Źródło: TradingView

Wynika z tego więc, że szef Bitwise nastawia się na powrót do wzrostów. Jak napisał, kierowanie się cyklicznością to nic innego jak „myślenie z poprzedniej ery” bitcoina, czyli zanim na rynku tym zaczęli działać inwestorzy instytucjonalni.

Teraz to ETF-y spot wyznaczają kierunek, w jakim podąża największa z kryptowalut na swoim wykresie, a nie cykliczność i spekulanci. Obecnie z tego typu funduszy giełdowych odpływa sporo kapitału, co jest powodem utrzymującej się korekty na rynku.

Wszystko się może zmienić już niebawem, gdy amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) wprowadzi kolejne obniżki stóp procentowych oraz zakończy zacieśnianie ilościowe (to drugie zaplanowane jest na początek grudnia).

Dziś to polityka ekonomiczna wpływa na rynek kryptowalut, a nie halving.

Fundamenty silne, jak nigdy

Kolejną rzeczą, którą zauważył Horsley, jest prokryptowalutowa polityka Białego Domu USA.

Donald Trump w dalszym ciągu utrzymuje, że jego kraj pozostanie liderem na świecie pod względem adopcji BTC i niewykluczone, że obiecana rezerwa bitcoina, która ma polegać na jego kupowaniu przez rząd, faktycznie powstanie.

Weźmy pod uwagę, że w przypadku poprzedniej bessy mieliśmy do czynienia z patologicznymi rządami Joe Bidena, który napuścił na branżę kryptowalut SEC oraz Departament Sprawiedliwości, co tylko hamowało rozwój tego sektora.

W międzyczasie padła Terra, czym tylko podmyto fundamenty i zaufanie do tej branży, a gwoździem do trumny okazało się bankructwo giełdy FTX. Ale najważniejszą kwestią mogła być ówczesna polityka Fedu, gdy w 2022 roku podnoszono stopy procentowe w walce z szalejącą inflacją.

Dziś sytuacja ta wygląda zupełnie odwrotnie. Instytucje na szczeblu rządowym kupują BTC, czego przykładem są chociażby Czechy, o czym pisaliśmy przed weekendem tutaj.

Trump wspiera rynek, mamy obniżki stóp procentowych, a ETF-y kupują kryptowaluty.

Od czasu wprowadzenia ETF-ów opartych na Bitcoinie i nowej administracji, weszliśmy w nową strukturę rynku: nowi gracze, nowa dynamika, nowe powody, dla których ludzie kupują i sprzedają

– wskazał CEO Bitwise.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->