97% wierzycieli Voyager Digital głosuje za restrukturyzacją z Binance.US | Wiadomości | CrypS.

97% wierzycieli Voyager Digital głosuje za restrukturyzacją z Binance.US

voyager digital

Plan Binance.US dotyczący odkupienia aktywów Voyager Digital za 1,022 mld USD uzyskał aprobatę 97% klientów upadłego krypto pożyczkodawcy. I to pomimo sprzeciwu regulatorów.


Amerykański sąd upadłościowy dla południowego okręgu Nowego Jorku wydał we wtorek wyrok w sprawie upadłościowej pożyczkodawcy kryptowalutowego Voyager Digital. Z dokumentów wynika, że przeważająca większość klientów Voyagera zatwierdziła plan zakupu aktywów przez Binance.US.

Firma prawnicza Stretto, która zarządza restrukturyzacją Voyagera, przeprowadziła ankietę wśród 61 300 posiadaczy kont nadzorowanych przez sąd, do których upadły pożyczkodawca kryptowalut jest zobowiązany zwrócić środki. 59 183 uczestników ankiety głosowało za planem restrukturyzacji, a 2117 klientów (3%) głosowało przeciwko niemu.

Sąd zwrócił uwagę, że jeśli układ między Voyagerem a Binance.US nie zostanie zamknięty do 18 kwietnia 2023 roku, porozumienie osiągnięte między spółką a klientami pozwoli firmie po prostu redystrybuować pozostałe aktywa wśród wierzycieli, zamiast próbować je sprzedać.

Regulatorzy wyrażają sprzeciw

Przypomnijmy, że Voyager i Binance.US mogą zostać powstrzymani przed sfinalizowaniem transakcji przez organy regulacyjne, a mianowicie Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS).

W swoim wniosku do sądu upadłościowego regulatorzy ogłosili, że plan Binance.US “nie zawiera niezbędnych informacji dotyczących bezpieczeństwa aktywów” na platformie, a konkretnie tego, które zagraniczne osoby lub podmioty powiązane z Binance.US miałyby dostęp do kluczy portfeli klientów Voyager lub kontrolowały każdego, kto ma dostęp do takich portfeli.

voyager digitalreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.