87 krypto-spółek pod lupą FCA | Wiadomości | CrypS.

87 krypto-spółek pod lupą FCA

Michał Misiura
FCA - UK logo

Brytyjski regulator sprawdza więcej podmiotów związanych z kryptowalutami. W 2018 roku było ich 50, więc tegoroczny wynik oznacza wzrost o 74%. Dane idą w parze z coraz liczniejszymi oszustwami, które wykorzystują popularność kryptowalut. 

David Heffron, partner w kancelarii prawnej Pinsent Masons, wyjaśnił że liczba spraw obejmuje wszystkie rodzaje działań prowadzonych przez FCA. Są to m.in. zapytania, wczesne etapy postępowań oraz dochodzenia bliskie zakończenia. Według statystyk, które opublikował regulator brytyjskiego rynku usług finansowych, obywatele Zjednoczonego Królestwa, na przełomie 2018 i 2019 roku, stracili blisko 27 mln funtów przez ponad 1800 oszustw związanych z branżami krypto i forex.

Zgodnie z niezależnymi badaniami, wielu ankietowanych Brytyjczyków, postrzega kryptowaluty jako szybki sposób wzbogacenia się. Oszuści skrupulatnie wykorzystują ten fakt. Reklamy na Facebooku kuszą drogimi samochodami i wizerunkami celebrytów, którzy zrobili interes życia kupując bitcoiny za pomocą platformy, za którą kryje się tajemnicza spółka z Karaibów. W ten sposób szybkie pieniądze trafiają na konta w rajach podatkowych, prosto z kieszeni pechowych inwestorów.

FCA - UK logo
reklama
reklama