87 krypto-spółek pod lupą FCA | Wiadomości | CrypS.

87 krypto-spółek pod lupą FCA

Michał Misiura
FCA - UK logo

Brytyjski regulator sprawdza więcej podmiotów związanych z kryptowalutami. W 2018 roku było ich 50, więc tegoroczny wynik oznacza wzrost o 74%. Dane idą w parze z coraz liczniejszymi oszustwami, które wykorzystują popularność kryptowalut. 

David Heffron, partner w kancelarii prawnej Pinsent Masons, wyjaśnił że liczba spraw obejmuje wszystkie rodzaje działań prowadzonych przez FCA. Są to m.in. zapytania, wczesne etapy postępowań oraz dochodzenia bliskie zakończenia. Według statystyk, które opublikował regulator brytyjskiego rynku usług finansowych, obywatele Zjednoczonego Królestwa, na przełomie 2018 i 2019 roku, stracili blisko 27 mln funtów przez ponad 1800 oszustw związanych z branżami krypto i forex.

Zgodnie z niezależnymi badaniami, wielu ankietowanych Brytyjczyków, postrzega kryptowaluty jako szybki sposób wzbogacenia się. Oszuści skrupulatnie wykorzystują ten fakt. Reklamy na Facebooku kuszą drogimi samochodami i wizerunkami celebrytów, którzy zrobili interes życia kupując bitcoiny za pomocą platformy, za którą kryje się tajemnicza spółka z Karaibów. W ten sposób szybkie pieniądze trafiają na konta w rajach podatkowych, prosto z kieszeni pechowych inwestorów.

FCA - UK logo
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.