7000 użytkowników MetaMask padło ofiarą ataku | Wiadomości | CrypS.

7000 użytkowników MetaMask padło ofiarą ataku

Dawid Kucharczyk
portfel metamask umożliwi kupno kryptowalut

Około 7000 klientów MetaMask padło ofiarą hakerów między sierpniem 2021 a lutym 2023 roku. Consesys informuje, że oszuści uzyskali dostęp do adresów e-mail użytkowników, ale osoby korzystające z rozszerzenia przeglądarki i aplikacji mobilnej nie zostały poszkodowane.


Oszuści zhackowali dostawcę usług, których MetaMask używa do tworzenia zgłoszeń pomocy technicznej dla klientów. Do ataku doszło, gdy nieznane osoby uzyskały dostęp do systemów dostawcy.

Hakerzy uzyskali dane osobowe niezbędne do identyfikacji klientów na potrzeby wsparcia. Istnieje jednak ryzyko, że użytkownicy mogli udostępnić dodatkowe informacje w funkcji czatu, która również została przejęta przez napastników.

Obecnie nie ma żadnego zagrożenia. Consensys wstrzymał nieautoryzowany dostęp. Firma dodała, że osoby dotknięte problemem mogą być celem przyszłych ataków hakerskich i wezwała klientów do sprawdzania ewentualnych zagrożeń. W oświadczeniu firmy możemy przeczytać:

Prosimy być czujnym na wszelkie podejrzane aktywności. Szczególnie uważaj na niechciane kontakty, które mogą być w postaci tekstu, e-maila lub po prostu wiadomości. Jeśli jakakolwiek wiadomość jest podejrzana, nie odpowiadaj, a tym bardziej nie klikaj na link, po prostu go usuń.

portfel metamask umożliwi kupno kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.