61% złośliwych reklam uderza w użytkowników Windowsa | Wiadomości | CrypS.

61% złośliwych reklam uderza w użytkowników Windowsa

Mariusz Przepiórka
szkodliwe reklamy, malware

Dane statystyczne udostępnione przez firmę Devcon zajmującą się bezpieczeństwem w sieci ujawniły, że aż 61% złośliwych reklam wymierzonych jest w użytkowników systemu operacyjnego Windows. Na drugiej pozycji dość niespodziewanie z wynikiem 22% znalazł się system Chrome.

Zdaniem specjalistów w Devcon duży wynik Windowsa to przede wszystkim efekt popularności tego systemu i ogromnego udziału w rynku. Na trzecim miejscu znalazł się system macOS (10,5%), a dalej iOS (3,2%), Android (2,1%) i iPadOS (0,8%). Najrzadziej obiektem ataków był system Linux, co eksperci przypisują temu, że systemy Linux są zwykle wykorzystywane jako serwery.

Inny z raportów opublikowany przez firmę Confiant wskazuje natomiast, że 60% złośliwych reklam pochodziło z zaledwie trzech platform reklamowych. Firma przyznała, że każda platforma reklamowa jest obiektem ataku, jednak nie wszystkie próbują z tym walczyć. Nazw trzech wskazanych platform jednak nie podano.

szkodliwe reklamy, malware
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.