5 firm z Ameryki Północnej wydobyło w lipcu o 58% więcej BTC | Wiadomości | CrypS.

5 firm z Ameryki Północnej wydobyło w lipcu o 58% więcej BTC

Mariusz Przepiórka
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

Pięć północnoamerykańskich spółek giełdowych, które zajmują się miningiem BTC, wydobyły w lipcu 1802 bitcoiny, co stanowi średni wzrost wydobycia o 58% w porównaniu z czerwcem – podaje The Block. Marathon Digital, Riot Blockchain, Argo Blockchain, Bitfarm i Hut8 zanotowały bardzo wydajny miesiąc, mimo że realnie nie zwiększyły swej mocy wydobywczej.

Było to w dużej mierze spowodowane tym, że sieć Bitcoin zanotowała w ubiegłym miesiącu poważny spadek hashrate’u, związany z działaniami chińskich władz, które w czerwcu zamknęły lokalne kopalnie bitcoinów. W efekcie udział farm miningowych zlokalizowanych poza Chinami znacząco wzrósł.

Oczekuje się, że każda bitcoinowa kopalnia zlokalizowana poza Chinami zwiększy swój udział w rynku, a dane napływające z pięciu giełdowych spółek pozwalają określić rozmiar korzyści osiągniętych w wyniku likwidacji branży w Chinach. Spółki Marathon i Riot Blockchain notowane na giełdzie Nasdaq osiągnęły rekordowy wzrost powyżej 50% w porównaniu z czerwcem, mimo że praktycznie nie zwiększały swoich mocy wydobywczych.

Spółki wydobywające w Chinach poniosły straty

Prezes spółki Marathon – Fred Thiel powiedział, że lipiec był wyjątkowo korzystnym miesiącem dla działalności wydobywczej jego spółki. Wskazał, że głównym czynnikiem, który doprowadził do korzystnych zmian był spadek trudności wydobycia bitcoina. W podobnym tonie wypowiedział się Peter Wall, prezes notowanej w Londynie spółki Argo, który przypisał lepsze wyniki spółki ograniczeniom globalnego wskaźnika hashrate. Argo prowadzi działalność wydobywczą na terenie Kanady i również stara się o wejście na giełdę Nasdaq.

Notowana w Kanadzie spółka Bitfarm wskazała, że ostatnie makroekonomiczne wydarzenia w Chinach pozwoliły jej na akumulację większej ilości bitcoinów niż oczekiwano. Okazuje się jednak, że nie wszystkie spółki wydobywcze, notowane na amerykańskich giełdach, skorzystały na zamieszaniu w Chinach. BIT Mining, BIT Digita, i The9 City, które wcześniej prowadziły działalność wydobywczą na terenie Chin, poniosły straty i są w trakcie przenoszenia działalności do Kazachstanu, Rosji i USA.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin
reklama
reklama