314 tys. USD kary dla Stevena Seagala za bezprawną reklamę ICO | Wiadomości | CrypS.

314 tys. USD kary dla Stevena Seagala za bezprawną reklamę ICO

Mariusz Przepiórka
steven seagul ico

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że nałożyła karę w wysokości 314 tys. USD na Stevena Seagala. Wcześniej SEC zarzuciła aktorowi bezprawne reklamowanie produktów branży krypto oraz zatajenie dochodów uzyskanych z tej działalności.

Zdaniem Komisji Seagal otrzymał 250 tys. USD oraz tokeny B2G o wartości 750 tys. USD za promowanie ICO prowadzonej przez Bitcoiin2Gen (B2G). Tokeny podczas sprzedaży miały wartość 5 USD. W zamian za powyższe korzyści materialne aktor miał zachęcać swych fanów w mediach społecznościowych do tego, aby „nie przegapili” znakomitej okazji do inwestycji w B2G.

Działalność promocyjna obejmowała również artykuł prasowy zatytułowany „Mistrz zen Steven Seagal ambasadorem marki Bitcoiin2Gen”. Artykuł przewidywał, że w ciągu kilku miesięcy wartość tokenów B2G wzrośnie do 350 USD i przyniesie inwestorom zysk w wysokości 8000%.

SEC ustaliła, że Seagal naruszył przepisy dotyczące promocji papierów wartościowych. Aktor nie przyznał się do winy, ale również nie zaprzeczył stawianym zarzutom. Zgodził się na zapłacenie kary w łącznej wysokości 314 tys. USD i powstrzymanie się od promowania jakichkolwiek papierów wartościowych przez 3 lata.

steven seagul ico
reklama
reklama