25 lat więzienia dla nielicencjonowanego operatora giełdy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

25 lat więzienia dla nielicencjonowanego operatora giełdy kryptowalut

Konrad Juszczyk
Mieszkaniec Kalifornii, Hugo Sergio Mejia wyprał 13 milionów dolarów za pomocą swojej nielicencjonowanej giełdy kryptowalut

Mieszkaniec Kalifornii wyprał 13 milionów dolarów za pomocą swojej nielicencjonowanej giełdy kryptowalut. Przestępcy grozi nawet 25 lat za kratkami.

Wielki przekręt

49-letni handlarz kryptowalutami, Hugo Sergio Mejia, zgodził przyznać się do zarzutów o pranie brudnych pieniędzy i prowadzenie nielicencjonowanej działalności w zakresie przesyłania pieniędzy.

Zgodnie z ugodą, od początku 2018 roku, do połowy 2020 roku, Mejia prowadził działalność w zakresie aktywów cyfrowych, która wymieniała Bitcoiny (BTC) na gotówkę i odwrotnie, pobierając prowizje za transakcje. Mejia przyznał, że nigdy nie zarejestrował swojej firmy, a w ciągu prawie 2,5-letniego okresu wyprał co najmniej 13 milionów dolarów.

Mejia przyznał, że założył firmy „słupy”, jak „Worldwide Secure Communications LLC”, „World Secure Data” i „The HODL Group LLC”, aby ukryć swoją prawdziwą działalność. Bohater tekstu reklamował swoją firmę w internecie i był kierowany do klientów pocztą pantoflową, komunikując się z nimi za pośrednictwem zaszyfrowanych usług przesyłania wiadomości i spotykając się z nimi osobiście w kawiarniach, stwierdza porozumienie.

Wyszło szydło z worka

Aby zbudować sprawę przeciwko Mejii, przedstawiciel organów ścigania podał się za klienta i chciał dobić targu z przestępcą. Kilkakrotnie między 2019, a 2020 rokiem Mejia spotkał się z podstawionym klientem, współpracującym z organami ścigania, aby wymienić BTC na dziesiątki tysięcy dolarów w gotówce. Ponoć „klient” podczas spotkania poinformował Hugo Sergio Mejia o tym, że współpracuje z kupcem metamfetaminy w Australii, jednak te działania w niczym nie przeszkadzały oskarżonemu. Przeprowadził on z klientem pięć transakcji wymiany bitcoinów na gotówkę, których łączna wartość przekroczyła 250,000 USD.

Po aresztowaniu, Mejia zgodził się na utratę wszystkich aktywów pochodzących z nielegalnego postępowania, w tym 233,987 USD w gotówce skonfiskowanej z 2 rezydencji, srebrne monety i sztabki oraz około 95,587 USD w różnych kryptowalutach. Przestępca został oskarżony w piątek 29 stycznia i oczekuje się, że przyzna się do jednego zarzutu prania brudnych pieniędzy i jednego zarzutu prowadzenia nielicencjonowanej wymiany pieniędzy, której nie zarejestrował w Sieci Przestępstw Finansowych Departamentu Skarbu (FinCEN). Hugo Sergio Mejia ma stanąć przed amerykańskim sądem okręgowym w marcu i grozi mu maksymalny ustawowy wyrok 25 lat za kratkami w więzieniu federalnym.

Mieszkaniec Kalifornii, Hugo Sergio Mejia wyprał 13 milionów dolarów za pomocą swojej nielicencjonowanej giełdy kryptowalut
reklama
reklama