21Shares zarządza ponad 1 miliardem dolarów w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

21Shares zarządza ponad 1 miliardem dolarów w kryptowalutach

Konrad Juszczyk
Firma 21Shares zarządza ponad 1 miliardem dolarów w kryptowalutach

Szwajcarski dostawca produktów kryptowalutowych notowany na giełdzie, 21Shares ogłosił dziś wzrost wartości zarządzanych aktywów cyfrowych (AuM) przekraczających 1 miliard dolarów.

Aktywa zarządzane przez 21Shares

Szwajcarski emitent kryptowalut, ogłosił dziś, że przekroczył 1 miliard dolarów w 12 różnych aktywach cyfrowych ETP. Dla tych, którzy nie wiedzą kryptowaluty ETP oferują ekspozycję na rynek kryptowalut dla dużych graczy. Inwestując za pośrednictwem ETP, inwestorzy mogą korzystać z powiernictwa klasy instytucjonalnej, uproszczonego handlu za pośrednictwem rachunku maklerskiego, większej płynności i przejrzystego handlu.

Kryptowaluty, którymi firma zarządza, wzrosły z 500 milionów dolarów do 1 miliarda dolarów w zaledwie 2 tygodnie po ogromnym popycie ze strony inwestorów instytucjonalnych. Warto podkreślić, że w sierpniu 2020 roku AuM 21Shares wynosiło zaledwie 100 milionów dolarów. W ciągu 2 lat firma wykazała się 200-krotnym wzrostem zarządzanych aktywów kryptograficznych.

Takie wyniki są spowodowane w dużej mierze ruchami dużych zarządców majątku jak biura rodzinne, banki prywatne i osoby bogate, które wchodzą na rynek kryptowalut, aby zdywersyfikować swoje portfele inwestycyjne.

Hany Rashwan, dyrektor generalny 21Shares, powiedział: Przy takim popycie instytucjonalnym, zajęło nam mniej niż dwa tygodnie od ogłoszenia 500 milionów dolarów w AuM do przekroczenia 1 miliarda dolarów. Dla wielu zarządzających majątkiem staje się rozsądne, aby alokować pieniądze w aktywa kryptograficzne.

Według danych z 18 lutego, największy udział firma posiada w bitcoinie z inwestycją 272 mln USD, pod szyldem ABTC oraz w Binance Coin (BNB) z 214 mln USD. Szwajcarski pionier w emisji kryptowalut ETP, jest również jedynym emitentem, który posiada Ethereum ETP (AETH) oraz Polkadot ETP (ADOT). Żaden inny emitent kryptowalut nie ma tak kompleksowej oferty na rynkach regulowanych. 21Shares jest właścicielem ponad 90% udziału w rynku kryptowalut ETP, a jego najnowszy produkt ADOT zebrał ponad 25 milionów dolarów w 15 dni. Można przypuszczać, że w następnych miesiącach firma zainteresuje kolejnych wielorybów wprowadzając ich w świat kryptowalutowych inwestycji.

Zarządzane aktywa przez 21Shares - wykres kołowy
Firma 21Shares zarządza ponad 1 miliardem dolarów w kryptowalutach
reklama
reklama