20 mln zł na rozwój spółki Coinfirm | Wiadomości | CrypS.

20 mln zł na rozwój spółki Coinfirm

Mariusz Przepiórka
coinfirm polsko - brytyjska spółka regtech

Spółka Coinfirm, która dostarcza innowacyjne narzędzia dla sektora finansowego pozyskała 20 mln zł na rozwój. Środki pochodzą od brytyjskiego funduszu venture capital Bird Capital, a także od NKB, Gauss Ventures, Blockchain Valley i Alfabeat. Wszystkie z wymienionych spółek angażują się w rozwój spółek z branży fintech, regtech i blockchain.

Zdaniem Pawła Kuskowskiego, który kieruje spółką Coinfirm, rozwiązania regtech są niezbędne w sektorze kryptowalutowym. Z tego względu środki pozyskane w pierwszej instytucjonalnej rundzie finansowania będą przeznaczone na rozwój oferty związanej z monitorowaniem transakcji kryptowalutowych pod kątem bezpieczeństwa i odzyskiwania straconych coinów. Spółka chce również skupić się na rozwoju w Stanach Zjednoczonych.

Coinfirm działa na rynku od roku 2016. Obecnie wartość spółki ocenia się na ponad 100 mln PLN. Obsługuje klientów z ponad 30 krajów, w tym m.in. PKO BP, giełdę kryptowalut Binance, dostawcę portfela Xapo, rząd Gibraltaru i centrum finansowe Abu Dhabi Global Market. Swoją pozycję rynkową zawdzięcza technologii pomagającej w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu przy wykorzystaniu kryptowalut.

coinfirm polsko - brytyjska spółka regtech
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.