2 firmy z branży krypto kończą działalność przez przepisy UE | Wiadomości | CrypS.

2 firmy z branży krypto kończą działalność przez przepisy UE

Mariusz Przepiórka
Przepisy AML zmuszają dwie firmy z Unii Europejskiej do zamknięcia działalności

Kolejne dwie firmy postanowiły zamknąć swoją działalność w związku z regulacjami unijnymi w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy. Przepisy te mają wejść w życie 10 stycznia 2020. Tym razem to kopalnia kryptowalut Simplecoin oraz bitcoinowa platforma do gier Chopcoin.

Simplecoin za powód swej decyzji podaje, że w świetle nowych przepisów firma musiałaby zrezygnować z zasad obejmujących poszanowanie prywatności użytkowników. Jak poinformował Christian Grieger, współzałożyciel Simplecoin, spółka obecnie obsługuje 42 tysiące klientów. Zgodnie z komunikatem mogą oni wycofać swoje środki do 20 grudnia i usunąć swoje dane do 31 grudnia 2019.

Chopcoin także jest firmą założoną przez Griegera i w jej przypadku powody zamknięcia działalności są dokładnie takie same. Zgodnie z nowymi przepisami unijnymi firmy branży kryptowalutowej będą musiały m.in. udostępniać władzom skarbowym adresy i dane osobowe właścicieli kryptowalut i ich użytkowników.

Przepisy AML zmuszają dwie firmy z Unii Europejskiej do zamknięcia działalności
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.