1inch tworzy własny portfel sprzętowy | Wiadomości | CrypS.

1inch tworzy własny portfel sprzętowy

Maciej Żerelik
1inch

Agregator płynności zdecentralizowanych giełd 1inch Network wypuści sprzętowy portfel kryptowalut. Jest on już w końcowej fazie rozwoju i ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.


Urządzenie jest tworzone przez niezależny zespół finansowany przez program grantowy Fundacji 1inch. Według zespołu do głównych cech produktu należą:

  • Całkowita izolacja od sieci bez konieczności stosowania połączenia przewodowego. Wymienia dane za pomocą kodów QR lub opcjonalnie NFC.
  • Możliwość korzystania z transparentnego podpisywania zamiast ślepego podpisywania, jak w przypadku niektórych innych portfeli.
  • Stała analiza danych o połączeniach i transakcjach. Jeśli podpisana transakcja zostanie zagrożona online lub w aplikacji mobilnej, użytkownik otrzyma powiadomienie.
  • Możliwość tworzenia i zarządzania zestawami portfeli z różnymi frazami seed.

Według oświadczenia gadżet ma rozmiar zbliżony do karty bankowej o grubości 4 mm.

Inne cechy portfela 1inch

Portfel posiada również wyświetlacz 2,7” E-Ink z odpornym na uderzenia szkłem Gorilla Glass 6.

Urządzenie obsługuje bezprzewodowe ładowanie. Bateria litowo-polimerowa wystarcza na około dwa tygodnie użytkowania.

Użytkownicy mogą już dołączyć do listy oczekujących na sprzętowy portfel.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku deweloperzy 1inch uruchomili aplikację 1inch Wallet1 dla systemu iOS. Dla użytkowników systemu Android mobilny portfel stał się dostępny w marcu 2022 roku.

1inchreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.