19% wskaźnika hashrate BTC przypada na spółki giełdowe | Wiadomości | CrypS.

19% wskaźnika hashrate BTC przypada na spółki giełdowe

Mariusz Przepiórka
mining kopanie bitcoin

Według raportu Arcane Research, coraz większa część wskaźnika hashrate bitcoina jest generowana przez firmy notowane na giełdzie. Aktualne dane pokazują, że udział górników – spółek giełdowych w hashrate BTC wynosi około 19%, w porównaniu do 3% w styczniu 2021.

Wydobycie bitcoina bardzo rozwinęło się w ciągu ostatnich kilku lat, a hashrate kryptowaluty osiągnął w tym roku rekordowy poziom. Obecnie wskaźnik wynosi 222,18 eksahaszów na sekundę (EH/s), czyli dwieście dwadzieścia dwa kwintyliony haszy na sekundę. Wśród giełdowych firm wydobywających bitcoiny są m.in. Hive Blockchain Technologies, Cleanspark, Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Bitfarms i Hut 8 Mining.

Rośnie liczba giełdowych górników

Hashrate BTC w rękach spółek giełdowych

Jeden z autorów raportu Arcane Research Jaran Mellerud wyjaśnia, że w styczniu 2021 roku istniała tylko garstka firm wydobywających bitcoiny, które były notowane na giełdzie, a obecnie jest ich 26. Mellerud dodaje, że większość giełdowych firm wydobywczych jest zlokalizowana w Ameryce Północnej, a ponieważ mają one większy dostęp do kapitału, „mogą rozbudowywać swoje floty wydobywcze szybciej niż większość firm prywatnych”.

mining kopanie bitcoin
reklama
reklama