19% wskaźnika hashrate BTC przypada na spółki giełdowe | Wiadomości | CrypS.

19% wskaźnika hashrate BTC przypada na spółki giełdowe

Mariusz Przepiórka

Według raportu Arcane Research, coraz większa część wskaźnika hashrate bitcoina jest generowana przez firmy notowane na giełdzie. Aktualne dane pokazują, że udział górników – spółek giełdowych w hashrate BTC wynosi około 19%, w porównaniu do 3% w styczniu 2021.

Wydobycie bitcoina bardzo rozwinęło się w ciągu ostatnich kilku lat, a hashrate kryptowaluty osiągnął w tym roku rekordowy poziom. Obecnie wskaźnik wynosi 222,18 eksahaszów na sekundę (EH/s), czyli dwieście dwadzieścia dwa kwintyliony haszy na sekundę. Wśród giełdowych firm wydobywających bitcoiny są m.in. Hive Blockchain Technologies, Cleanspark, Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Bitfarms i Hut 8 Mining.

Rośnie liczba giełdowych górników

Hashrate BTC w rękach spółek giełdowych

Jeden z autorów raportu Arcane Research Jaran Mellerud wyjaśnia, że w styczniu 2021 roku istniała tylko garstka firm wydobywających bitcoiny, które były notowane na giełdzie, a obecnie jest ich 26. Mellerud dodaje, że większość giełdowych firm wydobywczych jest zlokalizowana w Ameryce Północnej, a ponieważ mają one większy dostęp do kapitału, „mogą rozbudowywać swoje floty wydobywcze szybciej niż większość firm prywatnych”.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.