18 mln bitcoinów w obiegu. Co dalej? | Wiadomości | CrypS.

18 mln bitcoinów w obiegu. Co dalej?

Michał Misiura
Bitcoin - pierwsza kryptowaluta nazywana cyfrowym złotem, która jest także pierwszym wykorzystaniem technologii blockchain

W zeszły piątek górnicy wydobyli bitcoina numer 18 000 000. Oznacza to, że 6/7 ze wszystkich jednostek kryptowaluty, znajduje się w obiegu. Co dalej i kiedy wyczerpią się złoża cyfrowego złota? 

Gdy w kwietniu zeszłego roku, liczba wydobytych coinów przekroczyła 17 milionów, rynek zanotował gwałtowny skok ceny bitcoina. Wzrost osiągnął wtedy blisko 30%. W związku z tym wielu ekspertów spekulowało, że po dodaniu do liczby kolejnego miliona czeka nas podobna historia. Póki co jednak, nic takiego się nie wydarzyło, a cena pierwszej kryptowaluty, po wczorajszym gwałtownym spadku, pozostaje w okolicach 7 500 USD za sztukę.

Według obliczeń specjalistów, pozostałe do wydobycia 3 miliony bitcoinów, mają znaleźć się w obiegu za ponad 100 lat. Oczywiście prognozy opierają się na obecnym kształcie krypto-górnictwa. Jaka będzie cena bitcoina, gdy wszystkie 21 milionów zacznie krążyć w blockchainie i czy dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym nastąpi to szybciej niż w XXII wieku? Na te tematy nie ma jasnej odpowiedzi.

Bitcoin - pierwsza kryptowaluta nazywana cyfrowym złotem, która jest także pierwszym wykorzystaniem technologii blockchain
reklama
reklama