14 lat temu na Reddicie pojawił się pierwszy post o bitcoinie | Wiadomości | CrypS.

14 lat temu na Reddicie pojawił się pierwszy post o bitcoinie

Dawid Kucharczyk
Reddit

8 maja 2009 roku użytkownik serwisu Reddit po raz pierwszy opublikował informację o bitcoinie (BTC). Był to post zatytułowany „Bitcoin: a peer-to-peer network based on anonymous digital currency.” Autor zamieścił w nim również odniesienie do strony Bitcoina na SourceForge – społeczności internetowej, w której użytkownicy publikują swoje projekty open-source.


Mieszane reakcje na temat bitcoina

Reakcje na post były w tym czasie bardzo mieszane. Niektórzy użytkownicy byli natychmiast entuzjastycznie nastawieni, ale inni obawiali się o bezpieczeństwo cyfrowej waluty. Jeden z komentarzy pod postem autora, którego konto zostało od tego czasu usunięte brzmiał:

Holy moly! To wygląda fantastycznie kreatywnie. Ale wątpię w bezpieczeństwo i to, czy pomysł chwyci.

Inna reakcja pod postem to:

Wow. To jest niesamowite. Chyba nikt wcześniej nie widział kompletnej cyfrowej piramidy finansowej.

reddit

To tylko pokazuje, że na samym początku mało kto był naprawdę zainteresowany potencjałem bitcoina. Cyfrowa waluta musiała udowadniać swoją wartość przez lata.

Wtedy nie było prawie żadnej wartości

W momencie pisania tego posta, bitcoin nie miał też praktycznie żadnej wartości. W maju 2009 roku kurs jednego BTC wynosił mniej niż 0,01 USD. Gdybyś w tamtym czasie dostrzegł potencjał bitcoina, być może dziś byłbyś milionerem.

Łatwo jest jednak mówić z perspektywy czasu. Ostatecznie bitcoin potrzebował aż roku, aby osiągnąć cenę 1 dolara za sztukę. Z kolei w 2013 rozpoczęła się pierwsza duża hossa, która podniosła cenę do około 1200 dolarów.

Redditreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.