10 kryptowalutowych przykazań giełdy Binance | Wiadomości | CrypS.

10 kryptowalutowych przykazań giełdy Binance

Mariusz Przepiórka
10 przykazań binance - reklama w financial times

Kryptowalutowy gigant Binance opublikował „10 podstawowych praw użytkowników kryptowalut”. “Dokument znalazł się w Financial Times w formie reklamy. To starannie sformułowany akt popychający do innowacji w obliczu szybko nadchodzących regulacji. Swoista konstytucja kryptowalutowa Binance podkreśla włączenie finansowe, „inteligentne regulacje”, prywatność danych osobowych, niezawodne bezpieczeństwo i zasady dotyczące sprzedaży instrumentów pochodnych kryptowalut.

Napięte relacje Binance z różnymi organami regulacyjnymi na całym świecie nie są żadną tajemnicą. Stojący na czele giełdy Changpeng Zhao twierdzi, że firma nie ma siedziby, natomiast giełdy kryptowalutowe w innych miejscach zostały zmuszone do spełnienia wymagań swoich jurysdykcji.

„Regulacja i innowacja nie wykluczają się wzajemnie” – stwierdza siódme przykazanie kryptowalutowe Binance. Dziesiąty punkt posuwa się jeszcze dalej i przyznaje, że „Regulacja kryptowalut jest nieunikniona”. Do pozycji dodano przypis, który brzmi: „Jeśli szukasz zastrzeżenia, nie znajdziesz go tutaj. Regulacja kryptowalut nadchodzi. I wierzymy, że zmieni to branżę na lepsze”.

Giełda Binance nie skomentowała swoich działań w mediach, ale Changpeng Zhao opublikował oświadczenie:

Chcemy zrobić wszystko, co możliwe jako branża, aby współpracować z organami regulacyjnymi i światowymi liderami w celu ustanowienia skutecznej polityki regulacyjnej, która chroni użytkowników i pobudza innowacje. W Binance cieszymy się z możliwości bliskiej współpracy z organami regulacyjnymi i chcemy zwiększyć ich wiedzę na temat branży i jej możliwości.

Ogany regulacyjne są stałym elementem branży kryptowalutowej

Greg Monahan, były śledczy Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, obecnie nadzorujący działania giełdy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, powiedział w rozmowie z serwisem Decrypt, że wraz z rozwinięciem się rynku kryptowalutowego do wielkości 3 bln USD, organy regulacyjne są stałym elementem branży, a „prywatność i bezpieczeństwo ekosystemu” są teraz najwyższym priorytetem.

Nie wiadomo jeszcze, jaki wpływ będą miały „kryptowalutowe przykazania” Binance na regulatorów lub inne firmy z branży kryptowalutowej. Wpływ ten będzie prawdopodobnie ograniczony, biorąc pod uwagę, że Rosja i Chiny, w których jest wielu użytkowników kryptowalut, stosują dość luźne podejście do podstawowych praw człowieka i praworządności.

10 przykazań binance - reklama w financial timesreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.