1 mln USD w zimnym portfelu aresztowanych dilerów | Wiadomości | CrypS.

1 mln USD w zimnym portfelu aresztowanych dilerów

Michał Misiura
bitocin, kangur i narkotyki, czyli sukces australijskiej policji

Para z Australii przewoziła narkotyki i zimny portfel, na którym znajdował się milion dolarów w kryptowalutach. Cyfrowe środki przeszły pod opiekę policji. 

27-letni mężczyzna i młodsza od niego o dwa lata kobieta, próbowali przeszmuglować 55 g MDMA i niepodaną do wiadomości ilość marihuany. Narkotyki ukryli w dziecięcym zestawie do malowania zabawek. Oprócz zakazanych substancji, policja z Zachodniej Australii znalazła przy nich tajemnicze, elektryczne urządzenie, które okazało się być zimnym portfelem. Prawdopodobnie był słabo zabezpieczony, gdyż mundurowym udało się uzyskać dostęp do przechowywanych w nim kryptowalut. Ich wartość oszacowano na 1,5 mln dolarów australijskich czyli około 1 mln USD.

Przejęta kwota jest nowym rekordem australijskiej policji z zachodniej części kraju. Do tej pory mundurowym nigdy nie udało się przejąć tak dużej ilości kryptowalut na raz. Zatrzymani stanęli przed sądem. Odpowiadają za posiadanie narkotyków z zamiarem sprzedaży lub dostawy. Nie wiadomo jaki los czeka ich krypto-oszczędności.

bitocin, kangur i narkotyki, czyli sukces australijskiej policji
reklama
reklama