1 mln USD w zimnym portfelu aresztowanych dilerów | Wiadomości | CrypS.

1 mln USD w zimnym portfelu aresztowanych dilerów

Redaktor: Albert Czajkowski
BTCBSC

Para z Australii przewoziła narkotyki i zimny portfel, na którym znajdował się milion dolarów w kryptowalutach. Cyfrowe środki przeszły pod opiekę policji. 

27-letni mężczyzna i młodsza od niego o dwa lata kobieta, próbowali przeszmuglować 55 g MDMA i niepodaną do wiadomości ilość marihuany. Narkotyki ukryli w dziecięcym zestawie do malowania zabawek. Oprócz zakazanych substancji, policja z Zachodniej Australii znalazła przy nich tajemnicze, elektryczne urządzenie, które okazało się być zimnym portfelem. Prawdopodobnie był słabo zabezpieczony, gdyż mundurowym udało się uzyskać dostęp do przechowywanych w nim kryptowalut. Ich wartość oszacowano na 1,5 mln dolarów australijskich czyli około 1 mln USD.

Przejęta kwota jest nowym rekordem australijskiej policji z zachodniej części kraju. Do tej pory mundurowym nigdy nie udało się przejąć tak dużej ilości kryptowalut na raz. Zatrzymani stanęli przed sądem. Odpowiadają za posiadanie narkotyków z zamiarem sprzedaży lub dostawy. Nie wiadomo jaki los czeka ich krypto-oszczędności.

BTCBSCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.