Zwroty podatkowe z IRS dla posiadaczy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Zwroty podatkowe z IRS dla posiadaczy kryptowalut

Mariusz Przepiórka
IRS kryptowaluty

Amerykańscy posiadacze kryptowalut otrzymali nie lada niespodziankę od Internal Revenue Service (IRS). Instytucja zajmująca się pobieraniem podatków w USA dokonała zwrotów części podatku osobom, które posiadają kryptowaluty, i które rzetelnie rozliczyły się ze swoich dochodów z tego tytułu.

Chandan Lodha z firmy CoinTracker zauważył, że zwroty podatkowe dokonywane przez IRS mogą świadczyć o tym, że instytucja chce pokazać, że nie zamierza karać osób, które płacą podatki od kryptowalutowych dochodów. Liczba zwrotów nie jest znana, ale jeden z posiadaczy kryptoaktywów przyznał, że otrzymał pełny zwrot podatku w wysokości 3900 USD.

Firma CoinTracker współpracowała z setkami posiadaczy kryptowalut w zakresie pomocy związanej z podatkami oraz odpowiadaniem na pisma, jakie otrzymywali oni od IRS. Wiele wskazuje na to, że IRS otrzymał dane inwestorów w trakcie procesu sądowego przeciwko giełdzie Coinbase, kiedy to do rąk urzędników skarbowych trafiły dane niemal 13 000 klientów giełdy.

IRS kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.