Zużycie energii przez Bitcoina spadło o 25 procent | Wiadomości | CrypS.

Zużycie energii przez Bitcoina spadło o 25 procent

Zerelik Maciej
Mining BTC

Zużycie energii w sieci Bitcoin spadło do 11 gigawatów (GW). Oznacza to 27-procentowy spadek z 15 GW w kwietniu. Tak wynika z indeksu zużycia energii opracowanego przez Uniwersytet Cambridge (CBECI).


Indeks, który szacuje ilość energii zużywanej przez górników bitcoinów, jest prowadzony przez Cambridge Centre for Alternative Finance (lub CCAF). CCAF szacuje ceny poprzez określenie hipotetycznego maksymalnego i minimalnego zapotrzebowania na dany dzień i przyjmuje założenie o bieżącym zużyciu.

W tym samym okresie cena bitcoina spadła o 53 procent, z 44 850 dolarów na początku kwietnia do około 21 101 dolarów w piątek.

Jeśli poprzednie spadki na rynku o czymś świadczą, zużycie energii przez sieć Bitcoin może spaść jeszcze bardziej. W 2021 r. cena BTC spadła o 50%. Wraz z nią spadło zapotrzebowanie na energię sieci Bitcoin, ale musiało minąć kilka tygodni, zanim zaczęło to być widoczne w danych.

zużycie energii

Według CBECI zapotrzebowanie na energię elektryczną sieci Bitcoin osiągnęło szczyt w maju 2021 r.- 16 GW. Następnie przez kilka tygodni ceny spadały, a szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną dla sieci Bitcoin osiągnęło najniższy poziom – 7 GW.

Oczywiście do tak ogromnego spadku w 2021 roku przyczyniło się również zahamowanie wydobycia bitcoinów w Chinach, które zmusiło firmy do zamknięcia działalności lub przeniesienia maszyn do innych krajów.zużycie energii przez bitcoina

Mining BTC
reklama
reklama