Zużycie energii przez Bitcoina spadło o 25 procent | Wiadomości | CrypS.

Zużycie energii przez Bitcoina spadło o 25 procent

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Mining BTC

Zużycie energii w sieci Bitcoin spadło do 11 gigawatów (GW). Oznacza to 27-procentowy spadek z 15 GW w kwietniu. Tak wynika z indeksu zużycia energii opracowanego przez Uniwersytet Cambridge (CBECI).


Indeks, który szacuje ilość energii zużywanej przez górników bitcoinów, jest prowadzony przez Cambridge Centre for Alternative Finance (lub CCAF). CCAF szacuje ceny poprzez określenie hipotetycznego maksymalnego i minimalnego zapotrzebowania na dany dzień i przyjmuje założenie o bieżącym zużyciu.

W tym samym okresie cena bitcoina spadła o 53 procent, z 44 850 dolarów na początku kwietnia do około 21 101 dolarów w piątek.

Jeśli poprzednie spadki na rynku o czymś świadczą, zużycie energii przez sieć Bitcoin może spaść jeszcze bardziej. W 2021 r. cena BTC spadła o 50%. Wraz z nią spadło zapotrzebowanie na energię sieci Bitcoin, ale musiało minąć kilka tygodni, zanim zaczęło to być widoczne w danych.

zużycie energii

Według CBECI zapotrzebowanie na energię elektryczną sieci Bitcoin osiągnęło szczyt w maju 2021 r.- 16 GW. Następnie przez kilka tygodni ceny spadały, a szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną dla sieci Bitcoin osiągnęło najniższy poziom – 7 GW.

Oczywiście do tak ogromnego spadku w 2021 roku przyczyniło się również zahamowanie wydobycia bitcoinów w Chinach, które zmusiło firmy do zamknięcia działalności lub przeniesienia maszyn do innych krajów.zużycie energii przez bitcoina

Mining BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.