Zonda blokuje konta rosyjskich użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Zonda blokuje konta rosyjskich użytkowników

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dlaczego giełda kryptowalut zonda blokuje środki użytkowników?

Jakiś czas temu wicepremier Ukrainy wezwał giełdy kryptowalut do zablokowania kont rosyjskich użytkowników. Giganci tacy jak Binance czy Coinbase stwierdzili, że podważyłoby to ideę kryptowalut. Wygląda na to, że polska giełda Zonda ma odmienne zdanie. Dziś za pomocą Twittera ogłosiła bowiem, że podejmie takie kroki.

Warto tutaj zaznaczyć, że Zonda nie blokuje środków rosyjskich użytkowników. Będą oni wciąż mieli możliwość wypłaty swoich kryptowalut.

Czy to dobra czy zła decyzja? Nie nam to oceniać. Wielu użytkowników wykazało jednak dezaprobate dla ruchu giełdy. Przykładowo @zal_peter napisał:

To jakby splacac dlugi za swojego krajana. To zdecydowanie nie jest dobry ruch. Nie moze byc odpowiedzialnosci zbiorowej. Poza tym osoby, ktore sa bardziej uswiadomione, protestuja, przesluchuja ich, zamykaja w wiezieniach, a Wy chcecie im jeszcze blokowac dostep.

Zonda przelewa 100 000 PLN na pomoc Ukrainie

Zablokowanie rosyjskich użytkowników to nie jedyny gest pomocy ze strony Zondy. Platforma kilka dni temu wsparła państwo również kwotą 100 000 PLN.

dlaczego giełda kryptowalut zonda blokuje środki użytkowników?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.