Zonda blokuje konta rosyjskich użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Zonda blokuje konta rosyjskich użytkowników

Zerelik Maciej
dlaczego giełda kryptowalut zonda blokuje środki użytkowników?

Jakiś czas temu wicepremier Ukrainy wezwał giełdy kryptowalut do zablokowania kont rosyjskich użytkowników. Giganci tacy jak Binance czy Coinbase stwierdzili, że podważyłoby to ideę kryptowalut. Wygląda na to, że polska giełda Zonda ma odmienne zdanie. Dziś za pomocą Twittera ogłosiła bowiem, że podejmie takie kroki.

Warto tutaj zaznaczyć, że Zonda nie blokuje środków rosyjskich użytkowników. Będą oni wciąż mieli możliwość wypłaty swoich kryptowalut.

Czy to dobra czy zła decyzja? Nie nam to oceniać. Wielu użytkowników wykazało jednak dezaprobate dla ruchu giełdy. Przykładowo @zal_peter napisał:

To jakby splacac dlugi za swojego krajana. To zdecydowanie nie jest dobry ruch. Nie moze byc odpowiedzialnosci zbiorowej. Poza tym osoby, ktore sa bardziej uswiadomione, protestuja, przesluchuja ich, zamykaja w wiezieniach, a Wy chcecie im jeszcze blokowac dostep.

Zonda przelewa 100 000 PLN na pomoc Ukrainie

Zablokowanie rosyjskich użytkowników to nie jedyny gest pomocy ze strony Zondy. Platforma kilka dni temu wsparła państwo również kwotą 100 000 PLN.

dlaczego giełda kryptowalut zonda blokuje środki użytkowników?
reklama
reklama