Złota inwestycja Garrego Tana w Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Złota inwestycja Garrego Tana w Coinbase

Konrad Juszczyk
Złota inwestycja Garrego Tana w Coinbase

Inwestor i założyciel Initialized Capital, Garry Tan był wczesnym inwestorem w Coinbase w 2013 roku. Przy dzisiejszym notowaniu firmy jego inwestycja jest warta około 680 milionów dolarów.

Ogromny zwrot z inwestycji Garrego Tana

Garry Tan był jednym z pierwszych inwestorów, który 8 lat temu zapewnił Coinbase finansowanie zalążkowe. Łączny czek, który Tan wystawił na etapie początkowym o wartości 300,000 USD do Coinbase, przełożył się na pakiet 0,66% akcji giełdy kryptowalut w momencie jej oferty publicznej. Stawka ta wzrasta do 0,8%, jeśli weźmie się pod uwagę dodatkowe czeki wystawione w 2015 i 2018 roku.

Przy cenie Coinbase na koniec pierwszego dnia notowań na NASDAQ, inwestycja początkowa Initialized Capital przyniosła zwrot przekraczający 680 milionów dolarów. Warto podkreślić, że Coinbase zadebiutował na giełdzie Nasdaq 2 dni temu (14 kwietnia) z ceną 381 USD za akcję, co czyni go jedną z najbardziej popularnych notowań na amerykańskiej giełdzie w tym roku.

Według dziennikarza The Wall Street Journal, akcje Coinbase trafiły do Tana po 0,15 USD za sztukę. Reporter przytoczył wartość akcji dla innych wczesnych inwestorów.

Czemu Tan nie zainwestował więcej?

W 2013 roku, kiedy Tan zainwestował w Coinbase, nie było jasne, czy Bitcoin zostanie uznany za dobry magazyn wartości. W tamtym czasie nie było również wielu renomowanych giełd, a niektóre z nich często było atakowane. Inwestycja Tana miała miejsce tuż przed gigantycznym hackiem na Mt.Gox, w wyniku którego skradziono BTC warte miliardy dolarów. Według współzałożyciela Coinbase Freda Ehrsama, od 2014 do 2017 roku firma borykała się z wieloma trudnościami, dlatego ta inwestycja wcale nie była taka oczywista. Z perspektywy czasu Tan powiedział jednak, że z pewnością chciałby zainwestować o wiele więcej w Coinbase.

Łatwo jest nam spojrzeć wstecz i powiedzieć, że oczywiście powinno się to wydarzyć, ale w pewnym momencie jest naprawdę bardzo trudno mieć wysokie przekonanie, aby iść do przodu i robić to runda po rundzie. Nie zawsze mieliśmy na to kapitał. – zauważył inwestor.

Garry Tan wyciągnął wiele z tego sukcesu i jak sam mówi, dzięki wysokiej płynności funduszu Initialized Capital, Tan chce wypisywać natępnym razem większe czeki we wczesnych etapach firm, w które wierzy, aby uzyskać 10% lub 15% akcji tych przedsiębiorstw, a nie tylko 1%.

Złota inwestycja Garrego Tana w Coinbase
reklama
reklama