Złota inwestycja Garrego Tana w Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Złota inwestycja Garrego Tana w Coinbase

Konrad Juszczyk
Złota inwestycja Garrego Tana w Coinbase

Inwestor i założyciel Initialized Capital, Garry Tan był wczesnym inwestorem w Coinbase w 2013 roku. Przy dzisiejszym notowaniu firmy jego inwestycja jest warta około 680 milionów dolarów.

Ogromny zwrot z inwestycji Garrego Tana

Garry Tan był jednym z pierwszych inwestorów, który 8 lat temu zapewnił Coinbase finansowanie zalążkowe. Łączny czek, który Tan wystawił na etapie początkowym o wartości 300,000 USD do Coinbase, przełożył się na pakiet 0,66% akcji giełdy kryptowalut w momencie jej oferty publicznej. Stawka ta wzrasta do 0,8%, jeśli weźmie się pod uwagę dodatkowe czeki wystawione w 2015 i 2018 roku.

Przy cenie Coinbase na koniec pierwszego dnia notowań na NASDAQ, inwestycja początkowa Initialized Capital przyniosła zwrot przekraczający 680 milionów dolarów. Warto podkreślić, że Coinbase zadebiutował na giełdzie Nasdaq 2 dni temu (14 kwietnia) z ceną 381 USD za akcję, co czyni go jedną z najbardziej popularnych notowań na amerykańskiej giełdzie w tym roku.

Według dziennikarza The Wall Street Journal, akcje Coinbase trafiły do Tana po 0,15 USD za sztukę. Reporter przytoczył wartość akcji dla innych wczesnych inwestorów.

Czemu Tan nie zainwestował więcej?

W 2013 roku, kiedy Tan zainwestował w Coinbase, nie było jasne, czy Bitcoin zostanie uznany za dobry magazyn wartości. W tamtym czasie nie było również wielu renomowanych giełd, a niektóre z nich często było atakowane. Inwestycja Tana miała miejsce tuż przed gigantycznym hackiem na Mt.Gox, w wyniku którego skradziono BTC warte miliardy dolarów. Według współzałożyciela Coinbase Freda Ehrsama, od 2014 do 2017 roku firma borykała się z wieloma trudnościami, dlatego ta inwestycja wcale nie była taka oczywista. Z perspektywy czasu Tan powiedział jednak, że z pewnością chciałby zainwestować o wiele więcej w Coinbase.

Łatwo jest nam spojrzeć wstecz i powiedzieć, że oczywiście powinno się to wydarzyć, ale w pewnym momencie jest naprawdę bardzo trudno mieć wysokie przekonanie, aby iść do przodu i robić to runda po rundzie. Nie zawsze mieliśmy na to kapitał. – zauważył inwestor.

Garry Tan wyciągnął wiele z tego sukcesu i jak sam mówi, dzięki wysokiej płynności funduszu Initialized Capital, Tan chce wypisywać natępnym razem większe czeki we wczesnych etapach firm, w które wierzy, aby uzyskać 10% lub 15% akcji tych przedsiębiorstw, a nie tylko 1%.

Złota inwestycja Garrego Tana w Coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.