Założyciel Silk Road, Ross Ulbricht wyda kolekcję NFT na blokchainie Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Założyciel Silk Road, Ross Ulbricht wyda kolekcję NFT na blokchainie Bitcoina

Zerelik Maciej
ross ulbricht

Ross Ulbricht wyda kolekcję NFT, aby zebrać fundusze dla dzieci, które chcą odwiedzić swoich rodziców przebywających w więzieniu. Zostanie ona zaprezentowana na nadchodzącej konferencji Bitcoin 2022.

Najnowsza kolekcja NFT założyciela Silk Road, nazwana „Ross Ulbricht Growth Collection”, będzie zawierać cztery fizyczne obrazy olejne, jedną animację składającą się z 318 ręcznie rysowanych klatek oraz pięć odpowiadających im NFT przechowywanych i zabezpieczonych na blockchainie Bitcoina. W ogłoszeniu na Twitterze możemy przeczytać:

Włożyłem w tę kolekcję serce, duszę i umysł i nie mogę się doczekać, by ją wam zaprezentować.

Bitcoinowe NFT zostaną wybite 5 kwietnia, by uczcić urodziny twórcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, a sama kolekcja zostanie zlicytowana na konferencji Bitcoin 2022 w Miami w dniu 6 kwietnia.

We wpisie na blogu Ulbricht powiedział, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w odwiedzaniu ich rodziców w więzieniu. Dodał też, że jego zespół już nawiązał kontakt z organizacjami charytatywnymi, które pracują nad podobnymi projektami.

Dożywocie i 40 lat więzienia

Ulbricht odsiaduje obecnie dziewiąty rok z podwójnej kary dożywocia i 40 lat pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego za stworzenie i prowadzenie nieistniejącego już darknetowego rynku Silk Road. Był on używany do handlu narkotykami i inną kontrabandą, a metodą płatności był właśnie Bitcoin.

Zanim strona została zablokowana przez FBI w 2013 roku, jej dzienne obroty sięgały milionów dolarów. Silk Road przyczynił się do wprowadzenia Bitcoina do głównego nurtu po raz pierwszy w historii, a Ulbricht stał się od tego czasu postacią kultową w krypto społeczności.

ross ulbricht
reklama
reklama