Założyciel platformy Tron potwierdza inwestycję w Poloniex | Wiadomości | CrypS.

Założyciel platformy Tron potwierdza inwestycję w Poloniex

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut poloniex przejęta przez tron

Justin Sun, założyciel platformy kryptowalutowej Tron, potwierdził, że jest częścią grupy, która w ostatnim czasie przejęła giełdę Poloniex od firmy Circle.

Wcześniej Sun zaprzeczał, że jest zaangażowany w to przejęcie, jednak podczas wspólnej transmisji Tron-Poloniex prowadzonej na Twitterze przyznał, że Tron jest jednym z kilku inwestorów nabywających giełdę, która jednak będzie zarządzana przez inną, niezależną od niego spółkę.

Giełda kryptowalutowa Poloniex powstała w roku 2014, a w roku 2018 została przejęta przez Circle za kwotę 400 mln USD. Swego czasu była jedną z największych giełd na świecie obsługując nawet ponad 50% wszystkich transakcji, a obecnie jej udział w rynku wynosi nieco ponad 1%.

Obie spółki będą współpracować ze sobą w zakresie tradingu, jednak Sun odmówił podania innych szczegółów związanych ze wspólnymi inicjatywami. Wspomniał jednak, że giełda pozostanie otwarta na klientów z Chin. Poinformował, że chińscy użytkownicy będą mogli łączyć się z giełdą przez domenę pwang.com. Ponadto w procedurze KYC akceptowane będą chińskie dokumenty tożsamości.

giełda kryptowalut poloniex przejęta przez tron
reklama
reklama