Założyciel platformy Tron potwierdza inwestycję w Poloniex | Wiadomości | CrypS.

Założyciel platformy Tron potwierdza inwestycję w Poloniex

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut poloniex przejęta przez tron

Justin Sun, założyciel platformy kryptowalutowej Tron, potwierdził, że jest częścią grupy, która w ostatnim czasie przejęła giełdę Poloniex od firmy Circle.

Wcześniej Sun zaprzeczał, że jest zaangażowany w to przejęcie, jednak podczas wspólnej transmisji Tron-Poloniex prowadzonej na Twitterze przyznał, że Tron jest jednym z kilku inwestorów nabywających giełdę, która jednak będzie zarządzana przez inną, niezależną od niego spółkę.

Giełda kryptowalutowa Poloniex powstała w roku 2014, a w roku 2018 została przejęta przez Circle za kwotę 400 mln USD. Swego czasu była jedną z największych giełd na świecie obsługując nawet ponad 50% wszystkich transakcji, a obecnie jej udział w rynku wynosi nieco ponad 1%.

Obie spółki będą współpracować ze sobą w zakresie tradingu, jednak Sun odmówił podania innych szczegółów związanych ze wspólnymi inicjatywami. Wspomniał jednak, że giełda pozostanie otwarta na klientów z Chin. Poinformował, że chińscy użytkownicy będą mogli łączyć się z giełdą przez domenę pwang.com. Ponadto w procedurze KYC akceptowane będą chińskie dokumenty tożsamości.

giełda kryptowalut poloniex przejęta przez tronreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.