Z portfela piramidy PlusToken przesłano BTC o wartości 123 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Z portfela piramidy PlusToken przesłano BTC o wartości 123 mln USD

Mariusz Przepiórka
piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat

Ceny kryptowalut bitcoin i Ether osiągnęły najwyższy poziom od początku 2020 roku. Wraz ze wzrostem wartości tych walut uważni obserwatorzy dostrzegli ruchy związane z portfelami przypisywanymi piramidzie finansowej PlusToken.

WhaleAlert zauważył, transakcję 12 000 BTC o wartości blisko 119 mln USD między niezidentyfikowanymi portfelami. Później całą sumę podzielono na mniejsze transze. Z kolei PeckShield Inc. donosi o przelewie w wysokości 12 423 BTC (123 mln USD). Podobne informacje podaje również Sue Zhu i ErgoBTC. Dodają również, że za tymi ruchami stoją osoby związane z piramidą PlusToken.

Wspomniana piramida była jednym z większych takich projektów w historii. W przeszłości podobne ruchy BTC prowadziły do dużej wyprzedaży kryptowalut i następujących po tym korekty ich cen. Analitycy spodziewają się, że tym razem może być podobnie. W roku 2020 cena BTC wzrosła o 42,9%, a Ether zyskał 82,89%. Dlatego jest to znakomita okazja dla oszustów, by spieniężyć swoje nielegalne zyski.

Więcej na temat piramidy PlusToken, pisaliśmy w zestawieniu SCAM roku ’19, tutaj: najgorsze oszustwa 2019 roku – PlusToken

piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat
reklama
reklama