Z Lightning Network w marcu skorzystało 80 milionów ludzi | Wiadomości | CrypS.

Z Lightning Network w marcu skorzystało 80 milionów ludzi

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin lightning network i protokół taro

W ostatnich dniach Arcane Research wydało raport. Wynika z niego, że tylko w marcu ponad 80 milionów osób korzystało z płatności Lightning Network za pośrednictwem aplikacji.


Faktem jest, że dzięki aplikacjom takim jak Strike czy Chivo, wielu użytkowników Bitcoin nawet nie wie, że korzysta z Lightning Network. Aplikacje te – obecnie niezwykle powszechne w takich miejscach jak Salwador – pozwalają na szybkie i bardzo tanie płatności BTC i dlatego powoli wypierają starsze portfele.

Mimo że często nie są to aplikacje portfeli kustodialnych, są łatwe w użyciu i tanie. Daje im to dużą przewagę nad konkurencją. Między innymi dlatego, że przelew kosztuje zaledwie kilka centów. W przypadku warstwy bazowej, zrealizowanie transakcji może kosztować nawet kilka dolarów.

Raport Arcane Research ujawnia, że po zebraniu dużej ilości danych dotyczących rzeczywistych transakcji. zaobserwowano, że wykorzystanie LN gwałtownie wzrasta. Całkowita liczba płatności wzrosła niemal dwukrotnie w ciągu ostatniego roku. Z kolei średnia wartość pojedynczej płatności wzrosła aż o 400% w przeliczeniu na dolary amerykańskie.

Ponieważ transakcje te nie są publiczne, nie jest możliwe uzyskanie wiarygodnych i weryfikowalnych danych. Niemniej jednak wciąż możliwe jest przeprowadzenie szacunków, takich jak te, których dokonała firma Arcane Research.

Pokazują one, że latem ubiegłego roku nieco ponad 100 000 użytkowników na całym świecie miało dostęp do płatności Lightning Network, ale od tego czasu liczba ta gwałtownie wzrosła.

Wzrost ten jest najprawdopodobniej spowodowany przez Salwador, gdzie Bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym we wrześniu 2021 roku. Salwadorczyków jest jednak tylko 6,5 miliona i prawdopodobnie tylko około połowa z nich korzysta z opartej na LN aplikacji Chivo. Reszta transakcji musi więc być przypisana do innych krajów.

bitcoin lightning network i protokół taroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.