Z kont bankowych Wirecard wyparowało 2 mld dolarów | Wiadomości | CrypS.

Z kont bankowych Wirecard wyparowało 2 mld dolarów

Zerelik Maciej
wirecard

Według audytora Ernst & Young, Wirecard, firma z branży fintech, która obsługuje kryptowalutowe karty debetowe Crypto.com i TenX, znajduje się w ogromnych tarapatach finansowych. W jej sprawozdaniach finansowych brakuje 2 miliardów dolarów.

Problem finansowy o wartości 2 mld dolarów

Niemiecki Fintech – Wirecard wpadł w poważne kłopoty finansowe, ponieważ z jego kont bankowych wyparowały 2 miliardy dolarów. Według komunikatu prasowego, jego audytor, Ernst & Young, poinformował firmę, że jeden z powierników jej wielu kont bankowych zgłosił „fałszywe saldo”, aby wprowadzić audytora w błąd co do prawdziwych sald gotówkowych firmy.

Według Ernst & Young powiernik Wirecard próbował „oszukać audytora i stworzyć błędne wyobrażenie o istnieniu [tych] sald gotówkowych [i/lub] posiadania [fałszywych] rachunków na rzecz spółek grupy Wirecard”.

Brakujące miliardy stanowią dla firmy „około jedną czwartą skonsolidowanego bilansu”.

Wirecard, firma która obsługuje między innymi kryptowalutowe karty debetowe Crypto.com i TenX nie opublikuje swoich sprawozdań finansowych zgodnie z planem, w dniu 18 czerwca 2020 r, ze względu na ich niespójność i potencjalne oszustwo.

„Jeżeli poświadczone roczne i skonsolidowane sprawozdanie finansowe nie zostanie udostępnione do 19 czerwca 2020 r., pożyczki udzielone Wirecard AG w wysokości około 2 mld EUR mogą zostać anulowane”.

– napisano w komunikacie prasowym.

Akcje firmy ze względu na negatywne wiadomości poszybowały w dół o ponad 60%.

Karty crypto.com „są w pełni zabezpieczone”

Prezes Crypto.com – Kris Marszalek oświadczył na Twitterze, że wszystkie karty debetowe Crypto.com są „w pełni zabezpieczone” i „utrzymywane przez instytucję pieniądza elektronicznego regulowaną przez brytyjski FCA w oddzielnych rachunkach klientów”. Innymi słowy, konta tych kart debetowych są prowadzone przez EIW, która działa jak procesor płatniczy lub powiernik pieniądza elektronicznego, jednak nie jest w pełni uznany jako bank w świetle przepisów UE.

„Wirecard nie sprawuje żadnej opieki nad kryptowalutami przechowywanymi przez http://Crypto.com.”.

– dodał w odniesieniu do kryptowalut.

wirecard
reklama
reklama