Z kont bankowych Wirecard wyparowało 2 mld dolarów | Wiadomości | CrypS.

Z kont bankowych Wirecard wyparowało 2 mld dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wirecard

Według audytora Ernst & Young, Wirecard, firma z branży fintech, która obsługuje kryptowalutowe karty debetowe Crypto.com i TenX, znajduje się w ogromnych tarapatach finansowych. W jej sprawozdaniach finansowych brakuje 2 miliardów dolarów.

Problem finansowy o wartości 2 mld dolarów

Niemiecki Fintech – Wirecard wpadł w poważne kłopoty finansowe, ponieważ z jego kont bankowych wyparowały 2 miliardy dolarów. Według komunikatu prasowego, jego audytor, Ernst & Young, poinformował firmę, że jeden z powierników jej wielu kont bankowych zgłosił “fałszywe saldo”, aby wprowadzić audytora w błąd co do prawdziwych sald gotówkowych firmy.

Według Ernst & Young powiernik Wirecard próbował “oszukać audytora i stworzyć błędne wyobrażenie o istnieniu [tych] sald gotówkowych [i/lub] posiadania [fałszywych] rachunków na rzecz spółek grupy Wirecard”.

Brakujące miliardy stanowią dla firmy “około jedną czwartą skonsolidowanego bilansu”.

Wirecard, firma która obsługuje między innymi kryptowalutowe karty debetowe Crypto.com i TenX nie opublikuje swoich sprawozdań finansowych zgodnie z planem, w dniu 18 czerwca 2020 r, ze względu na ich niespójność i potencjalne oszustwo.

“Jeżeli poświadczone roczne i skonsolidowane sprawozdanie finansowe nie zostanie udostępnione do 19 czerwca 2020 r., pożyczki udzielone Wirecard AG w wysokości około 2 mld EUR mogą zostać anulowane”.

– napisano w komunikacie prasowym.

Akcje firmy ze względu na negatywne wiadomości poszybowały w dół o ponad 60%.

Karty crypto.com “są w pełni zabezpieczone”

Prezes Crypto.com – Kris Marszalek oświadczył na Twitterze, że wszystkie karty debetowe Crypto.com są “w pełni zabezpieczone” i “utrzymywane przez instytucję pieniądza elektronicznego regulowaną przez brytyjski FCA w oddzielnych rachunkach klientów”. Innymi słowy, konta tych kart debetowych są prowadzone przez EIW, która działa jak procesor płatniczy lub powiernik pieniądza elektronicznego, jednak nie jest w pełni uznany jako bank w świetle przepisów UE.

“Wirecard nie sprawuje żadnej opieki nad kryptowalutami przechowywanymi przez http://Crypto.com.”.

– dodał w odniesieniu do kryptowalut.

wirecardreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.