VII Kongres Hakerów Paralelní Polis 2020 (HCPP20) | CrypS.

VII Kongres Hakerów Paralelní Polis 2020 (HCPP20)

Paralelní Polis, Dělnická 43, Praga 7, Czechy
HCPP2020 Eventy
Nazwa:
VII Kongres Hakerów Paralelní Polis 2020 (HCPP20)
Data:
2 października 2020 - 4 października 2020
Adres wydarzenia:
Paralelní Polis, Dělnická 43, Praga 7, Czechy
Szczegóły/Rejestracja:
Cena biletu:
4 900 / 9 900 / 19 900 CZK
Tryb wydarzenia:
Offline

Coroczny praski kongres międzynarodowy, utrzymany w duchu libertariańskim – czy też „szyfropunkowym” – poruszający szereg treści teoretycznych i praktycznych dotyczących zagadnień wolności oraz jej braku – z dużym naciskiem na aspekty technologiczne oraz cyfrowe.

Hasłem tegorocznej edycji – szóstej z rzędu – jest cyfrowy totalitaryzm. Problematyka wydarzenia, skądinąd wyjątkowo aktualna z uwagi na zmiany i ewolucje na świecie wywołane epidemią i jej następstwami, omawiać będzie zagadnienia masowej inwigilacji, zwłaszcza tej cyfrowej, oraz gwałtownie nasilających się prób roztaczania agresywnej kontroli nad jednostką.

Goście i uczestnicy omawiać będą tak istotę problemu, jak i sposoby przeciwdziałania tym zjawiskom, niezbędne cele oraz konieczne do ich osiągnięcia metody i narzędzia, aby być w stanie w praktyce praktykować wolność w epoce cyfrowej.

Jako główne działy programu kongresu wymienione są „Wolność & Kryptoanarchia”, „Zdecentralizowana ekonomia & Kryptowaluty”, „Sztuka polityczna & Hakerstwo” oraz „Nauka & Technologia”. Prócz wykładów i (jak się należy spodziewać na wolnościowym kongresie) swobodnej debaty, w programie będzie także networking, warsztaty oraz imprezy towarzyszące.

Grono mówców składa się tak z uznanych naukowców, badaczy i autorów, jak i przedstawicieli firm, start-upów, fundacji i projektów, jak również gości nieco rzadziej spotykanych na tego typu imprezach – hakerów, aktywistów sieciowych, głosicieli idei libertariańskich oraz anarchokapitalistycznych.

Organizatorem jest sławny think-tank Paralelní Polis, znany też pod swym angielskojęzycznym mianem Institute of Cryptoanarchy. Jest to organizacja jeszcze w erze przed-komputerowej głosząca idee i metody (samo)organizacji społecznej, alternatywne w stosunku do tych opierających się o ideę państwa – w szczególności państwa „nie-dobrowolnego”.

Ceny biletów zależą od wybranego pakietu, do wyboru są: standardowy (dla większości uczestników), biznesowy (dla udających się na kongres służbowo) oraz sponsorski (dla ideowych zwolenników kryptoanarchizmu).

P. S. Dla pragnących skorzystać z oferty knajpy w siedzibie Paralelní Polis – warto pamiętać, że przyjmuje ona wyłącznie płatności kryptowalutą.

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.