Współzałożyciel Monero "Fluffypony" obciążony 378 zarzutami oszustwa | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel Monero „Fluffypony” obciążony 378 zarzutami oszustwa

Maciej Żerelik
spagni fluffypony

Rząd RPA ogłosił, że postawił Riccardo Spagniemu znanemu również jako „Fluffypony” 378 zarzutów oszustwa i fałszerstwa. Sprawa dotyczy sporu o 1,5 miliona randów południowoafrykańskich, które ten miał wyłudzić za pomocą fałszywych faktur.


Spagni zrezygnował z prawa do przesłuchania ekstradycyjnego w Stanach Zjednoczonych i zwrócił się do sądu o przyspieszenie jego transferu do RPA. Zgodnie z raportem opublikowanym przez południowoafrykańske media MyBroadband w dniu 2 czerwca, to właśnie tam chciał stawić czoła zarzutom.

Prywatny samolot, który przewoził Spagniego na konferencję kryptowalutową w Los Cabos w Meksyku, zatrzymał się w Nashville w stanie Tennessee w celu uzupełnienia paliwa. To właśnie wtedy zatrzymali go amerykańscy funkcjonariusze organów ścigania.

Z akt sprawy wynika, że Spagni właśnie wyemigrował do USA z RPA i kupił nieruchomość w Nowym Jorku.

Stan postawił Spagniemu zarzuty, twierdząc, że ukradł on 93 532 USD ze swojej poprzedniej firmy, Cape Cookies. Miał on przejmować faktury dostawcy usług informatycznych Ensync, umieszczać na nich dane konta własnej spółki i przesyłać je do Cape Cookies.

Spagni jest również podejrzany o sfabrykowanie faktur dla co najmniej trzech fałszywych dostawców IT przy użyciu fałszywych danych kontaktowych. Deweloper nie przyznał się jednak do winy.

spagni fluffyponyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.