Współtwórca Ripple, Jed McCaleb, może pozbyć się wkrótce wszystkich XRP | Wiadomości | CrypS.

Współtwórca Ripple, Jed McCaleb, może pozbyć się wkrótce wszystkich XRP

Redaktor: Albert Czajkowski
jed caleb sprzeda w tym roku wszystkie xrp ripple

Założyciel Ripple Labs Jed McCaleb, zbliża się do końca swojego ośmioletniego maratonu sprzedaży kryptowaluty Ripple (XRP). Według obecnych danych w jego portfelu pozostało już tylko 81,53 mln XRP o wartości 26,55 mln USD.


Według Jed Balance, strony internetowej śledzącej jego stan posiadania XRP, McCaleb w ciągu ostatniego miesiąca pozbywał się ze swego portfela „tacostand” średnio 4,06 mln XRP, ale od niedzieli zwiększył transfery do 7,34 mln XRP o wartości 2,39 mln USD. Przy obecnym tempie sprzedaży, jego portfel może zostać opróżniony w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Mason Versluis, influencer działający na TikToku i YouTube jako Crypto Mason, wskazał, że w ciągu trzech dni uwolniono 22 miliony XRP.

Były dyrektor Ripple po odejściu z firmy w 2014 roku systematycznie wyprzedaje swoje zasoby XRP. McCaleb był częścią zespołu założycielskiego Ripple w 2012 roku (zwanego wtedy OpenCoin), otrzymując udział w 20 miliardach XRP, które zostały rozdzielone między wszystkich trzech założycieli, którymi są również Chris Larsen i Arthur Britto.

McCaleb odszedł w 2014 roku w wyniku konfliktu z kierownictwem Ripple, zabierając ze sobą cały udział w XRP, wynoszący wówczas około 9% całkowitej podaży. W tym samym roku założył konkurencyjny protokół płatniczy Stellar.

Porozumienie w sprawie sprzedaży

Obawiając się krachu na rynku XRP w przypadku jednorazowej sprzedaży całej puli przez McCaleba, Ripple Labs i były dyrektor zawarli porozumienie ograniczające możliwości sprzedaży udziału McCaleba. Zgodnie z nim przez pierwszy rok założyciel Ripple mógł sprzedawać XRP o wartości maksymalnie 10 tys. USD tygodniowo, a w kolejnych trzech latach maksymalnie 20 tys. USD tygodniowo. Ograniczenia stopniowo stawały się coraz mniej restrykcyjne.

Od 2020 roku kwota ta została podniesiona do 2 mld XRP rocznie. Według Jed Balance, McCaleb pozbył się dużej części swoich zasobów XRP między styczniem a sierpniem 2021 roku, czyli w okresie, gdy ceny XRP skoczyły w kwietniu do 1,84 USD.

jed caleb sprzeda w tym roku wszystkie xrp ripplereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.