Współtwórca Ripple, Jed McCaleb, może pozbyć się wkrótce wszystkich XRP | Wiadomości | CrypS.

Współtwórca Ripple, Jed McCaleb, może pozbyć się wkrótce wszystkich XRP

Mariusz Przepiórka
jed caleb sprzeda w tym roku wszystkie xrp ripple

Założyciel Ripple Labs Jed McCaleb, zbliża się do końca swojego ośmioletniego maratonu sprzedaży kryptowaluty Ripple (XRP). Według obecnych danych w jego portfelu pozostało już tylko 81,53 mln XRP o wartości 26,55 mln USD.


Według Jed Balance, strony internetowej śledzącej jego stan posiadania XRP, McCaleb w ciągu ostatniego miesiąca pozbywał się ze swego portfela „tacostand” średnio 4,06 mln XRP, ale od niedzieli zwiększył transfery do 7,34 mln XRP o wartości 2,39 mln USD. Przy obecnym tempie sprzedaży, jego portfel może zostać opróżniony w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Mason Versluis, influencer działający na TikToku i YouTube jako Crypto Mason, wskazał, że w ciągu trzech dni uwolniono 22 miliony XRP.

Były dyrektor Ripple po odejściu z firmy w 2014 roku systematycznie wyprzedaje swoje zasoby XRP. McCaleb był częścią zespołu założycielskiego Ripple w 2012 roku (zwanego wtedy OpenCoin), otrzymując udział w 20 miliardach XRP, które zostały rozdzielone między wszystkich trzech założycieli, którymi są również Chris Larsen i Arthur Britto.

McCaleb odszedł w 2014 roku w wyniku konfliktu z kierownictwem Ripple, zabierając ze sobą cały udział w XRP, wynoszący wówczas około 9% całkowitej podaży. W tym samym roku założył konkurencyjny protokół płatniczy Stellar.

Porozumienie w sprawie sprzedaży

Obawiając się krachu na rynku XRP w przypadku jednorazowej sprzedaży całej puli przez McCaleba, Ripple Labs i były dyrektor zawarli porozumienie ograniczające możliwości sprzedaży udziału McCaleba. Zgodnie z nim przez pierwszy rok założyciel Ripple mógł sprzedawać XRP o wartości maksymalnie 10 tys. USD tygodniowo, a w kolejnych trzech latach maksymalnie 20 tys. USD tygodniowo. Ograniczenia stopniowo stawały się coraz mniej restrykcyjne.

Od 2020 roku kwota ta została podniesiona do 2 mld XRP rocznie. Według Jed Balance, McCaleb pozbył się dużej części swoich zasobów XRP między styczniem a sierpniem 2021 roku, czyli w okresie, gdy ceny XRP skoczyły w kwietniu do 1,84 USD.

jed caleb sprzeda w tym roku wszystkie xrp ripple
reklama
reklama