Wspierana przez Coinbase platforma Blade zaoferuje transakcje bez prowizji | Wiadomości | CrypS.

Wspierana przez Coinbase platforma Blade zaoferuje transakcje bez prowizji

Mariusz Przepiórka
blade - platforma do handlu opcjami kryptowalut wspierana przez coinbase

Platforma Blade, która udostępnia obrót instrumentami pochodnymi kryptowalut ogłosiła, że od lutego nie będzie pobierać prowizji od transakcji. Blade oferuje kontrakty bezterminowe z maksymalną dźwignią w wysokości 150x. Giełda Coinbase wspierała początkowe finansowanie platformy. 

Instrumenty te są podobne do kontraktów futures, ale nie mają terminu wygaśnięcia. Inwestorzy mogą przetrzymywać je tak długo, jak chcą, bez ryzyka ich likwidacji. Giełda rozważa również zniesienie opłaty w wysokości 10 USD miesięcznie, jaką nakłada na traderów za korzystanie z platformy.

Blade funkcjonuje na rynku od września ubiegłego roku, a głównym rynkiem jej działania jest wschodnia Azja. Siedziba giełdy znajduje się w San Francisco. Jej usługi nie są jednak dostępne dla klientów amerykańskich ze względu na ograniczenia prawne. Popyt na instrumenty pochodne kryptowalut rośnie w bardzo szybkim tempie. Rynek zdominowany jest przez dużych graczy, takich jak BitMEX, ale wciąż pojawiają się nowi uczestnicy, którzy starają się znaleźć swoją niszę.

blade - platforma do handlu opcjami kryptowalut wspierana przez coinbase
reklama
reklama