Władze USA: 10 mln USD nagrody za informacje o hakerach | Wiadomości | CrypS.

Władze USA: 10 mln USD nagrody za informacje o hakerach

Anna Sutowicz
Rząd USA reaguje na kryzys bankowy

Departament Stanu USA podwoił nagrodę za informacje o hakerach z Korei Północnej. Teraz oferuje 10 mln USD.


Amerykański Departament Stanu ogłosił nagrodę za przekazanie informacji o osobach związanych ze sponsorowanymi przez państwo grupami hakerskimi Korei Północnej. Stawka jest dwukrotnie wyższa niż poprzednio i obecnie wynosi 10 milionów dolarówW swoim oświadczeniu agencja napisała:

Jeśli masz informacje o osobach powiązanych z północnokoreańskimi grupami cyberhakerów (takich jak Andariel, APT38, Bluenoroff, Guardians of Peace, Kimsuky, Lazarus Group), które z naruszeniem prawa o oszustwach komputerowych i nadużyciach biorą udział w ataku krytycznej infrastruktury USA, możesz kwalifikować się do nagrody.

Rutynowo kradną dane

Agencja Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA) podejrzewa, że władza Korei Płn. w ten sposób chce sfinansować priorytety rządowe:

Wykorzystuje złośliwą aktywność cybernetyczną do zbierania informacji, przeprowadzania ataków i generowania przychodów. Korea Północna rutynowo kradnie dane z instytucji finansowych i giełd kryptowalut na całym świecie, kradnąc setki milionów dolarów, prawdopodobnie w celu sfinansowania priorytetów rządowych, takich jak programy nuklearne i rakietowe.

To skłoniło Departament Stanu USA do podwojenia nagrody za wszelkie informacje, które pomogą władzy zapobiec cyberszpiegostwu, kradzieży kryptowalut oraz innych krytycznych informacji przez hakerów z Korei Północnej.

W lipcu amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o udanej operacji skonfiskowania około 500 tysięcy USD w kryptowalutach od hakerów z Korei Płn., które zostały pozyskane w wyniku ataków ransomware.

To wykwalifikowana armia

W lutym tego roku, Center for a New American Security (CNAS) wydało raport dotyczący działalności północnokoreańskich grup hakerskich. Stwierdzono, że obecnie mają one postać wykwalifikowanej armii cyberprzestępców i oddziałów zagranicznych. Posługują się wyrafinowanymi metodami kradzieży kryptowalut i informacji krytycznych o wartości setek milionów dolarów.

Firma badawcza Chainalysis połączyła północnokoreańskich hakerów Lazasur Group z 7 atakami na platformy krypto z ubiegłego roku. Dokonano kradzieży wirtualnych aktywów o wartości przekraczającej 400 mln USD. Zarówno CNAS, jak i Chainalysis wspierane są przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA).

Rząd USA reaguje na kryzys bankowyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.