Wietnam liderem adopcji kryptowaluty w badaniu Findera | Wiadomości | CrypS.

Wietnam liderem adopcji kryptowaluty w badaniu Findera

Mariusz Przepiórka
Wietnam liderem adopcji kryptowaluty w badaniu Findera

Gospodarki wschodzące, takie jak Wietnam, Indie i Indonezja, przodują w adopcji kryptowalut, zwracając uwagę na ważne przypadki użycia aktywów cyfrowych związanych z przekazami pieniężnymi i integracją finansową.

Popularność kryptowalut w Wietnamie

Badanie przeprowadzone przez firmę Finder wśród 42 000 osób w 27 krajach wykazało, że najwyższy wskaźnik adopcji kryptowalut odnotowano w Wietnamie, gdzie 41% respondentów stwierdziło, że kupiło kryptowalutę. 20% Wietnamczyków stwierdziło, że kupiło bitcoina (BTC), co było najwyższym wynikiem wśród wszystkich krajów objętych badaniem.

Duża przewaga Wietnamu może wydawać się zaskakująca, jednak wyniki badania firmy Finder zostały potwierdzone innymi danymi, które wskazują, że kraj Azji Południowo-Wschodniej wybija się, jeśli chodzi o adopcję kryptowalut. Według wcześniejszych doniesień z czerwca, Wietnam zajął 13. miejsce pod względem zrealizowanych zysków BTC w 2020 roku – mimo że pod względem PKB gospodarka kraju jest dopiero na 53. pozycji w skali świata.

Raport Findera wskazuje również motywację pchającą mieszkańców Wietnamu do zakupu kryptowalut. Według dokumentu, duże znaczenie mogły mieć rozliczenia pieniężne, ponieważ kryptowaluty stanowią dogodną opcję dla migrantów, którzy chcą przekazać pieniądze do domu bez ponoszenia nadmiernych opłat z tytułu wymiany walut.

Wysoki wskaźnik adpocji także w Ameryce Płd.

Wskaźniki adopcji były bardzo wysokie w całej Azji. W Indonezji i Indiach do zakupu walut przyznawało się 30% respondentów. W Malezji liczba ta wyniosła 29%, a w Filipinach 28%. Po przeciwnej stronie znalazły się takie kraje, jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, gdzie wskaźniki wyniosły odpowiednio 8% i 9%.

W krajach uwzględnionych w badaniu ankietę przeprowadzono wśród 1160 do 2511 respondentów. „Ze względu na zróżnicowaną infrastrukturę Google na każdym terytorium, nie wszystkie ankiety były reprezentatywne w skali kraju” – czytamy w raporcie. Raport udokumentował również silne trendy adopcyjne w wielu krajach Ameryki Łacińskiej, gdzie  22% respondentów w Brazylii stwierdziło, że kupili kryptowaluty.

Wietnam liderem adopcji kryptowaluty w badaniu Findera
reklama
reklama