Wieloryby BTC przelały BTC warte ponad miliard USD z Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby BTC przelały BTC warte ponad miliard USD z Coinbase

Redakcja
Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 roku

Bitcoin dotknął wczoraj 40 800 dolarów, co jest najwyższym poziomem od ponad sześciu tygodni. Ze względu na ostatni skok ceny BTC, wieloryby kryptowalutowe zaczęły przenosić swoje cyfrowe aktywa z wiodących giełd do nieznanych portfeli.

Whale Alert, wiodąca platforma śledząca blockchain, zwróciła uwagę na przeniesienie 30 640 BTC z giełdy kryptowalutowej Coinbase. W trzech oddzielnych transakcjach wieloryby przeniosły kryptowalutę o wartości ponad 1 miliarda dolarów.

Według Whale Alert, wiodący portfel BTC przeniósł 10 210 BTC z Coinbase w dniu 28 lipca o 9:05 UTC. Kolejny transfer obejmujący 10 209 Bitcoinów został zauważony przez firmę kilka sekund później. W trzeciej transakcji, adres przeniósł 10 219,4 BTC z Coinbase do nieznanego portfela.

W związku z ostatnim byczym sentymentem do Bitcoina i innych aktywów kryptowalutowych, gwałtownie wzrosła aktywność na największych adresach. Wczoraj Whale Alert zwrócił uwagę na ruch 9500 BTC o wartości ponad 350 milionów USD.

Popyt instytucjonalny na Bitcoina

Pomimo niedawnego wzrostu popytu detalicznego na Bitcoina, największa na świecie kryptowaluta odnotowała spadek napływu instytucjonalnego. Zgodnie z najnowszym raportem dotyczącym przepływów funduszy aktywów cyfrowych opublikowanym przez CoinShares, jedną z największych firm zarządzających aktywami kryptowalutowymi, produkty inwestycyjne BTC odnotowały w zeszłym tygodniu odpływy o wartości 24 milionów dolarów.

Bitcoin był świadkiem większości odpływów, które wyniosły łącznie 24 mln USD, co jest największym odpływem od połowy czerwca. Przepływy netto od początku roku pozostają pozytywne z wpływami w wysokości 4,1 mld USD, ale znajdują się poza szczytem 4,7 mld USD obserwowanym na początku maja

– wspomina CoinShares w cotygodniowym raporcie dotyczącym przepływów funduszy aktywów cyfrowych.

Podczas ostatniego wywiadu z CNBC, Nikolaos Panigirtzoglou, globalny strateg rynkowy JPMorgan, powiedział, że instytucjonalne zainteresowanie Bitcoinem i innymi aktywami kryptowalutowymi wyschło. Wspomniał też, że w najbliższym czasie będzie się stabilizować zmienność na BTC.

Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 rokureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.