Wieloryby BTC przelały BTC warte ponad miliard USD z Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby BTC przelały BTC warte ponad miliard USD z Coinbase

Zerelik Maciej
Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 roku Kryptowaluty

Bitcoin dotknął wczoraj 40 800 dolarów, co jest najwyższym poziomem od ponad sześciu tygodni. Ze względu na ostatni skok ceny BTC, wieloryby kryptowalutowe zaczęły przenosić swoje cyfrowe aktywa z wiodących giełd do nieznanych portfeli.

Whale Alert, wiodąca platforma śledząca blockchain, zwróciła uwagę na przeniesienie 30 640 BTC z giełdy kryptowalutowej Coinbase. W trzech oddzielnych transakcjach wieloryby przeniosły kryptowalutę o wartości ponad 1 miliarda dolarów.

Według Whale Alert, wiodący portfel BTC przeniósł 10 210 BTC z Coinbase w dniu 28 lipca o 9:05 UTC. Kolejny transfer obejmujący 10 209 Bitcoinów został zauważony przez firmę kilka sekund później. W trzeciej transakcji, adres przeniósł 10 219,4 BTC z Coinbase do nieznanego portfela.

W związku z ostatnim byczym sentymentem do Bitcoina i innych aktywów kryptowalutowych, gwałtownie wzrosła aktywność na największych adresach. Wczoraj Whale Alert zwrócił uwagę na ruch 9500 BTC o wartości ponad 350 milionów USD.

Popyt instytucjonalny na Bitcoina

Pomimo niedawnego wzrostu popytu detalicznego na Bitcoina, największa na świecie kryptowaluta odnotowała spadek napływu instytucjonalnego. Zgodnie z najnowszym raportem dotyczącym przepływów funduszy aktywów cyfrowych opublikowanym przez CoinShares, jedną z największych firm zarządzających aktywami kryptowalutowymi, produkty inwestycyjne BTC odnotowały w zeszłym tygodniu odpływy o wartości 24 milionów dolarów.

Bitcoin był świadkiem większości odpływów, które wyniosły łącznie 24 mln USD, co jest największym odpływem od połowy czerwca. Przepływy netto od początku roku pozostają pozytywne z wpływami w wysokości 4,1 mld USD, ale znajdują się poza szczytem 4,7 mld USD obserwowanym na początku maja

– wspomina CoinShares w cotygodniowym raporcie dotyczącym przepływów funduszy aktywów cyfrowych.

Podczas ostatniego wywiadu z CNBC, Nikolaos Panigirtzoglou, globalny strateg rynkowy JPMorgan, powiedział, że instytucjonalne zainteresowanie Bitcoinem i innymi aktywami kryptowalutowymi wyschło. Wspomniał też, że w najbliższym czasie będzie się stabilizować zmienność na BTC.

Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 roku