Wielkie zmiany w Fundacji Ethereum. Jak wpłynie to na cenę ETH?

W tym artykule:

Fundacja Ethereum zmienia swoją strukturę kierowniczą. Chce oddzielić obowiązki zespołu zarządzającego i rady dyrektorów. Czy pomoże to ETH?


  • Fundacja Ethereum przechodzi reformę dot. zarządzania.
  • Hsiao-Wei Wang i Tomasz K. Stańczak zostali mianowani współdyrektorami wykonawczymi.
  • Częścią zespołu zarządzającego są Bastian Aue i Josh Stark.
  • Zarząd składa się z Vitalika Buterina, Aya Miyaguchi, Patricka Storcheneggera i Wanga.

Ethereum będzie lepiej zarządzane?

Rada Fundacji Ethereum będzie działać jako „rada bezpieczeństwa, aby chronić serce i duszę” organizacji i wyznaczać wizję przyszłości sieci.

Z kolei nowy zarząd będzie koncentrował się na realizacji tych pomysłów. Hsiao-Wei Wang i Tomasz K. Stańczak zostali mianowani współdyrektorami wykonawczymi. Swoją polityką mają wspierać opór wobec cenzury w blockchainie, a także rozwijać innowacje open source i dot. prywatności i bezpieczeństwa.

Choć obaj zostali wybrani na swoje stanowiska w marcu, dopiero 28 kwietnia zaczęli realizować swoje zadania.

Częścią zespołu zarządzającego są Bastian Aue i Josh Stark-Aue ma skupić się na strategii organizacyjnej, zatrudnianiu i szkoleniach, a Stark będzie głównie odpowiedzialny za realizację projektów, komunikację i marketing.

Zarząd składa się ze współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina, prezes Ethereum Foundation Aya Miyaguchi, szwajcarskiego doradcy Patricka Storcheneggera i Wanga, który będzie łącznikiem między zarządem a zespołem zarządzającym.

Buterin będzie nadal zapewniał techniczne i intelektualne wskazówki dotyczące ekosystemu Ethereum, Miyaguchi będzie nadzorował wizję fundacji, zarządzając relacjami zewnętrznymi, a Storchenegger będzie zajmował się sprawami prawnymi.

Fundacja stwierdziła, że ​​jej trzy główne obszary zainteresowania w ciągu najbliższych 12 miesięcy to skalowanie warstwy 1 Ethereum, skalowanie blobów na poziomie warstwy 2 i poprawa doświadczeń użytkownika.

Wpływ na kurs ETH

Jak na razie na wykresie ETH nie widać przełomu, ale wiele wskazuje na to, że uklepaliśmy już na nim dołek.

Przed nami wydarzenia, które mogą napędzić wzrosty. Początkiem maja sieć przejdzie reformę Pectra, do tego w czerwcu możemy zobaczyć powrót do cięć stóp proc. przez Fed, co powinno być zbawienne dla czołowych altcoinów.

Ethereum, mimo hejtu, jaki wylał się na ten projekt, pozostaje domem dla sektora DeFi i centrum faktycznej użyteczności blockchaina. Problemem pozostaje PR i słabe wyniki na wykresie.

Wykres cenowy ETH na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Jeżeli jednak zobaczymy wzrosty i przebicie poziomu 2000 USD, wizerunek ETH powinien się poprawić, co może dodatkowo wzmocnić falę hossy.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.