Wielka Brytania publikuje nowe wytyczne dot. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Wielka Brytania publikuje nowe wytyczne dot. kryptowalut

Redakcja
wielka brytania wytyczne 1

Regulatorzy w Wielkiej Brytanii zamierzają rzucić więcej światła na regulacje kryptowalut. Brytyjski organ podatkowy HM Revenue & Customs opublikował zaktualizowane wytyczne dotyczące ich opodatkowania. Co więcej, po raz pierwszy uwzględnił w nich działania związane ze stakingiem.

Stakowanie jest zasadniczo procesem nagradzania stakerów przez blockchainy działające na mechanizmie konsensusu proof-of-stake. Według najnowszych wytycznych, wszystkie tego typu działania powinny zostać opodatkowane w oparciu o różne czynniki, w tym stopień aktywności, organizację, ryzyko i komercyjność.

Jeśli działalność górnicza nie jest równoznaczna z handlem, wartość w funtach szterlingach (w momencie otrzymania) wszelkich aktywów kryptowalutowych przyznanych za udane wydobycie będzie generalnie podlegać opodatkowaniu jako dochód (różne dochody), z wszelkimi odpowiednimi kosztami zmniejszającymi kwotę podlegającą opodatkowaniu. Jeśli działalność jest rzeczywiście równoznaczna z handlem, wszelkie zyski muszą być obliczane zgodnie z odpowiednimi przepisami podatkowymi.

Ostatnia aktualizacja dotycząca opodatkowania kryptowalut została opublikowana pod koniec 2019 roku. Według Nimesh Shah, dyrektora generalnego firmy Blick Rothenberg, zaktualizowane wytyczne są bardziej obszerne i szczegółowe niż to, co było dostępne dotychczas. Ostrzega on jednak, że wytyczne wcale nie stanowią prawa.

Jest to poprawa w stosunku do tego, co mieliśmy wcześniej, ale musimy pamiętać, że jest to interpretacja HMRC, a wytyczne nie stanowią prawa. To rozczarowujące, że rząd nadal nie uregulował tego złożonego obszaru i pozostawia HMRC możliwość dokonania własnej oceny tego, jak transakcje powinny być traktowane. To nie jest słuszne w mojej opinii.

– zauważył Shah.

Wielka Brytania skupi się na stablecoinach

Podczas przemówienia na konferencji zorganizowanej we wtorek przez City & Financial Global, Brytyjski minister finansów, John Glen, oświadczył, że rząd skupi się głównie na regulacji stablecoinów. Według niego, są one priorytetem, ponieważ na tym rynku łatwo jest stworzyć monopol:

Istnieje możliwość, że niektóre firmy mogą szybko osiągnąć dominację i wyprzeć innych graczy. Pozwoli im na to ich zdolność do skalowania i podłączania się do istniejących usług online.

Argumenty ministra są podobne do tych, podawanych przez regulatorów w sprawie Diem. Światowe organy regulacyjne twierdziły bowiem, że globalna obecność Facebooka może być ryzykowna dla polityki monetarnej krajów.

wielka brytania wytyczne 1reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.