Wielcy inwestorzy odchodzą od BTC w stronę ETH | Wiadomości | CrypS.

Wielcy inwestorzy odchodzą od BTC w stronę ETH

Mariusz Przepiórka
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Amerykański międzynarodowy bank inwestycyjny JPMorgan ujawnił, że inwestorzy instytucjonalni zaczynają odchodzić od kontraktów terminowych na BTC na rzecz instrumentów pochodnych ETH. W nocie do inwestorów z 22 września, analitycy banku z Wall Street wskazali, że kontrakty terminowe BTC na Chicago Mercantile Exchange (CME) sprzedawały się gorzej, w porównaniu z rzeczywistymi cenami cyfrowego złota we wrześniu.

W rezultacie zwiększyła się popularność ETH, ponieważ inwestorzy przestawili się na drugą co do wielkości kryptowalutę na świecie. Analitycy skomentowali, że nastąpiła „silna zmiana w popycie”, a następnie stwierdzili, że „jest to odzwierciedlenie słabego popytu na BTC ze strony inwestorów instytucjonalnych, którzy zwykle uzyskują ekspozycję na BTC za pomocą regulowanych kontraktów terminowych na giełdzie CME”.

Duża zmienność ETH we wrześniu

Gdy popyt jest wysoki, kontrakty terminowe na BTC zwykle osiągają wyższe ceny w porównaniu z rynkami transakcji spot ze względu na wysokie koszty przechowywania BTC. Według danych CME, 21-dniowa średnia premia z kontraktów terminowych na ETH wzrosła do 1% w stosunku do cen ETH na rynkach spot. – To wskazuje na znacznie zdrowszy popyt na ETH w porównaniu z BTC ze strony inwestorów instytucjonalnych – komentują analitycy JPM.

ETH od początku września znajdowało się w trendzie spadkowym, a krach na rynku spowodowany przez Evergrande spowodował obniżkę wartości ETH do poziomu poniżej 2700 USD (22 września), najniższego od 47 dni. Co ciekawe, zaledwie trzy tygodnie wcześniej ETH testowało psychologiczną barierę 4000 USD, ale nastroje zmieniły się w obliczu rosnących obaw dotyczących regulacji kryptowalut i problemów na chińskim rynku.

Znaczny wzrost wartości ETH w 2021 roku

Negatywny trend cenowy ETH odwrócił się 22 września po tym, jak przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome Powell potwierdził kontynuację miesięcznego programu skupu obligacji przez bank centralny. Powell dał również do zrozumienia, że w 2021 roku nie należy spodziewać się podwyżki stóp procentowych.

Obecny poziom 3000 USD oznacza 25% spadek w porównaniu ze szczytem wartości ETH, jednak cena ETH nadal daje 215% wzrostu w 2021 roku, a skorygowana całkowita wartość zablokowana w sieci (TVL) skoczyła z 13 mld USD w 2020 roku do 60 mld USD.

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?
reklama
reklama