Wenezuela blokuje dostęp do Coinbase i MercaDolar | Wiadomości | CrypS.

Wenezuela blokuje dostęp do Coinbase i MercaDolar

Mariusz Przepiórka
wenezuela

Grupa aktywistów walcząca o prawa cyfrowe pod nazwą Venezuela Inteligente poinformowała, że władze Wenezueli zablokowały dostęp do dwóch platform handlowych. Zgodnie z tymi doniesieniami rząd prezydenta Nicolasa Maduro odciął użytkowników od amerykańskiej  giełdy Coinbase i platformy handlowej MercaDolar.

Venezuela Inteligente donosi, że sprawa wyszła na jaw we wtorek wieczorem. Cel działań władz państwowych nie jest znany. Wiadomo jednak, że w blokowaniu dostępu biorą udział również dostawcy Internetu. Zdaniem Andreasa E. Azpurui, dyrektora Venezuela Inteligente, giełdy kryptowalutowe blokowano w Wenezueli już wcześniej, ale do niedawna wszystkie były dostępne bez żadnego problemu.

Jak podkreśla Azpurua, Wenezuela może „pochwalić się” bogatą historią blokowania giełd kryptowalutowych i platform wymiany. Władze w szczególności upodobały sobie platformy, które pozwalały na wymianę lokalnej waluty na pewniejsze waluty obce. Zdaniem dyrektora Venezuela Inteligente, ostatni ruch władz jest niezrozumiały. Trudno wyjaśnić bowiem zablokowanie dostępu do amerykańskiej giełdy Coinbase, gdy mieszkańcy Wenezueli mogą swobodnie korzystać z wielu innych giełd kryptowalutowych.

Giełdy ofiarą politycznego napięcia

Pod koniec sierpnia w południowoamerykańskim kraju doszło również do zablokowania dostępu do dwóch dużych prywatnych sieci VPN: Tunnelbear i Psiphon. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie miało to większego wpływu na ich działalność. Polityczne napięcia raz po raz doprowadzają Wenezuelę do wrzenia. Popierany przez Stany Zjednoczone lider opozycji Juan Guaido kilka miesięcy temu obwołał się tymczasowym prezydentem i ogłosił „pakt jedności”. Pakt uzyskał poparcie kilku partii, które domagają się wywarcia międzynarodowej presji na prezydenta Maduro przed grudniowymi wyborami parlamentarnymi. Zdaniem Azpurui, jednym z powodów blokady wspomnianych platform może być chęć odcięcia opozycji nawet od takich możliwości pozyskiwania środków na działalność.

wenezuelareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.