Według Kevina O'Leary'ego trzeba spełnić wymogi ESG, aby instytucje zainteresowały się Bitcoinem | Wiadomości | CrypS.

Według Kevina O’Leary’ego trzeba spełnić wymogi ESG, aby instytucje zainteresowały się Bitcoinem

Konrad Juszczyk
Według Kevina O'Leary'ego trzeba spełnić wymogi ESG, aby instytucje zainteresowały się Bitcoinem

Multimilioner i gwiazda programu Shark Tank, Kevin O’Leary, przewiduje, że Bitcoin (BTC) zobaczy zalew pieniędzy instytucjonalnych, gdy górnicy zajmą się kwestiami energii odnawialnej oraz kwestiami środowiskowymi.

Opinia O’Leary’ego

Kanadyjski inwestor w tradycyjne aktywa, firmy, nieruchomości oraz od niedawna kryptowaluty, Kevin O’Leary poinformował w wywiadzie, że większość firm i fundacji nie inwestuje w bitcoiny ze względu na kwestie ESG. Pojęcie ESG odnosi się do trzech głównych czynników mierzących zrównoważony rozwój i społeczny wpływ inwestycji w spółkę lub biznes: wpływ środowiskowy, wpływ społeczny i wpływ ładu korporacyjnego. Jeśli górnicy poprawią zrównoważony rozwój, mogą przyciągnąć więcej klientów instytucjonalnych i podnieść cenę kryptowalut, powiedział inwestor podczas wydarzenia Consensus 2021.

Według O’Leary’ego inwestorzy instytucjonalni, tacy jak fundusze inwestycyjne i ubezpieczyciele, omijają aktywa cyfrowe. Inwestorzy szukają dowodów na to, że aktywa cyfrowe są zaprojektowane w sposób etyczny i odnawialny. Zauważył on, że mniej niż 1% instytucji na świecie faktycznie posiada kryptowaluty jako faktyczną klasę aktywów, a aby to zmienić, górnicy muszą udowodnić, że ich tokeny są wytwarzane w sposób zrównoważony.

Większość tych instytucji ma zarówno komisje etyczne, jak i komisje ds. zrównoważonego rozwoju, które filtrują oferty, zanim zostaną przydzielone do komisji inwestycyjnej. – powiedział Kevin O’Leary podczas Consensus 2021

Seryjny przedsiębiorca i inwestor venture capital szuka możliwości wspierania firm, które mogą zaoferować zasoby i strukturę dla zielonego wydobycia aktywów cyfrowych. Twierdzi, że bardziej ekologiczne praktyki pomogą pobudzić popyt i podnieść ceny aktywów.

To jest to, czego chcą instytucje. Kiedy ta tama zostanie odblokowana, ilość kapitału, która napłynie do Bitcoina, będzie powodem wzrostu do stu tysięcy, czy dwustu tysięcy dolarów. – mówi O’Leary

Warto podkreślić, że w poniedziałek dyrektor generalny Tesli, Elon Musk i dyrektor generalny Microstrategy, Michael Saylor, ogłosili, że rozmawiali z głównymi północnoamerykańskimi górnikami bitcoinów i zgodzili się utworzyć „Radę Górnictwa Bitcoin” w celu promowania wykorzystania energii odnawialnej. Może przypuszczać, że zasady ESG są jednym z powodów, dla których Tesla przestała akceptować płatności w BTC.

Według Kevina O'Leary'ego trzeba spełnić wymogi ESG, aby instytucje zainteresowały się Bitcoinem
reklama
reklama